Вівторок, 25 жовтня 2016
Анна Тарапата

Багато жінок потерпають від фізичного, економічного або психічного знущання. Про це говорить 14-кратна чемпіонка України, майстер спорту з тхеквондо та кандидат у майстри спорту з карате Анна Тарапата.

Про це пише "Громадське радіо".

До Черкас вона приїхала разом з чоловіком та донечкою два роки тому з непідконтрольного Україні Донецька. Зупинилися в обласному центрі, адже у Черкасах, порівняно зі столицею, може себе краще реалізувати.

Розповідає, що спочатку тренувала дівчат для поліпшення загального стану та фізичної витривалості. Під час роботи з’ясувала, що кожна друга з них потерпає від домашнього насилля. Тому вважає його важливою проблемою, з якою може зіштовхнутися кожна:

«Багато таких, які приходять, просто для початку поліпшити себе у фізичному плані, а потім розповідають страшні історії. Кого-то до цих пір переслідує їх колишній, когось бив їх чоловік, у деяких це регулярно, у деяких все так класно, красиво… Але раз на рік трапляється, на жаль, і вона про це знає. Моє завдання в цьому проекті — це повернути їх до колишнього життя і пояснити їм, що вони красиві, і вони можуть бути колишніми, можуть бути активними. І абсолютно це не означає, що всі чоловіки погані», — говорить тренерка.

Так у Анни почала з’являтися ідея про створення проекту для жінок, де вони могли б навчитися захищати себе від кривдника, набути впевненості і ознайомитися зі своїми юридичними правами. Ідею виношувала з листопада минулого року. Захистила проект на отримання гранту соціальних ініціатив від ГО «Промолодь», назвавши його «Шлях до самої себе». Вже з березня почала втілювати ідею в реальність. Сьогодні у команді вже працює шестеро людей, серед них тренер, два психологи, юрист та фотограф.

Щотижня всім охочим жінкам читають лекцію психолог або юрист. Анна ж проводить тренування з тайбо або фітнесу з елементами ударів три рази на тиждень. Психолог Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Еліна Максимець працює в команді з Анною. Фахівець каже: «якщо у пари погані стосунки, ми не закликаємо розлучатися або йти з сім’ї. У такому випадку треба змінювати стосунки. Якщо змінюється жінка, змінюється і її партнер»:

zanyattya 1

«Коли партнерські відносини, то це класно, це найкраще. Тоді чоловік поважає тебе. Якщо чоловік поважає тебе, як жінку, тоді і відносини будуть нормальними. Як зробити так, щоб він тебе почав поважати? Це постійно підігрівати до себе інтерес і бути на висоті. Щоб це було, жінка і повинна працювати постійно. Це фізична форма, духовне зростання, інтерес до життя, активна життєва позиція», — розповідає психолог.
Анна додає: «Я не закликаю жінок до бійок з чоловіками. Просто вчу їх стати м’якшими з ними, а у випадку насилля вміти захиститися. На тренуваннях ми відпрацьовуємо і ударну техніку, зокрема вчу захищатися руками і ногами».

Себе вона називає сильною жінкою, бо у протилежному випадку, не мала б стільки однодумців. Головним завданням вважає зробити своїх учениць впевненішими у собі: «Деякі боялися вступити в діалог з чоловіком і сказати йому хоч слово поперек. Після тренування вона розуміє: ось я стала впевненіше в собі, стала гарніше. У нас, в нашому колективі, дівчата один одного підтримують. Кожен партнер на моєму тренуванні піклується про інше. Я кажу, де Ваші партнери? — Не знаю … Ось так само і в родині: ви самі по собі. Візьміть і обдзвоніть завтра-сьогодні Вашого партнера: дізнайтеся, як у нього справи, побажайте йому доброго дня. Так повинно бути в сім’ї. Ви повинні піклуватися один про одного, дізнатися, як у нього самопочуття і щоб він прийшов і був на тренуванні на наступному занятті. Вони розуміють і вони підтримують, вони бачать зміни одне в одному. Якщо хтось прийшов на тренування і каже: я скинула 8 кг, то вони встають і аплодують, вони вітають її з таким досягненням», — радить Анна.

Часових меж для проекту не ставить. Адже проблема насильства над жінками існує постійно. Усіх охочих, які хочуть більше дізнатися про свої права, чекають у Черкаському обласному центрі для сім’ї, дітей та молоді.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016