П'ятниця, 28 жовтня 2016
альпінізм

Президент Черкаської федерації альпінізму і скелелазіння В’ячеслав Полежайко в цьому виді спорту вже 18 років. Має більше 70 сходжень, є кандидатом у майстри спорту. В’ячеслав з радістю передає свої знання дітям і долучає мешканців нашого міста до активного способу життя.

Про це інформує in.ck.ua.

Як такого адреналіну в альпінізмі немає. Це не стрибки з парашутом, пригнув – і бризки адреналіну, ні! Це досить монотонний вид спорту, хоча він і екстремальний. Тут спортсмен висоту набирає поступово, але він постійно бореться з якимись страхами… З власною лінню, коли ти прокидаєшся в наметі в експедиції на якийсь висоті і розумієш, що потрібно вилізти з теплого спальника і весь день на морозі кудись лізти. Тут потрібно мати запас терпіння та стійкості. Саме це мені подобається! Ти борешся і отримуєш дозу ейфорії на вершині.

vyacheslav polezhayko alpinizm eto poleznyy.12

Найважче моє сходження – це Гімалаї! У 2014 році ми зважилися на проходження нового маршруту. Це було важко не стільки фізично, скільки психологічно. По-перше, новий маршрут, по-друге, за запасами продуктів і газу ми розраховували на три дні, а у нас вийшло цілих шість днів сходження плюс два дні спуску! Пам’ятаю, продукти закінчилися, і сили теж. Тоді у нас була екстремальна ситуація, потрібно було вирішувати – або йти до перемоги, або згортати експедицію. Тоді ми вирішили грати по-крупному. І отримали бажане!

Фізично складне сходження було на семитисячник Хан-Тенгрі! Це гірський район Тянь-Шань, там я пережив досить сильне відчуття висоти. А вона фізично важко дається. Вже добираючись до вершини, ми думали: “Ну коли ж закінчитися?”. Дивишся, ну ось вийшов вже! Але ні! Знову вгору, по сніжному полю, набираючи висоту. І так декілька годин! Буває, якийсь чортик на плечі смикає: “Давай назад, навіщо воно тобі треба!”, а ти: “Ні, терпи!”. Трапляються ситуації, коли об’єктивно потрібно відмовитися від сходження, тому що у напарника може бути серйозна травма, або дуже погана погода. Тоді ти розумієш, що твоє бажання і твої ризики можуть коштувати життя. І тут важливо ухвалити рішення і зрозуміти – це знак, лінь або страх? Ми, альпіністи, теж люди, ми боїмося за своє життя, за наших близьких, а межа між страхом і сміливістю дуже тонка. Виїжджаючи в експедицію, ти щоразу думаєш – або ти повернешся, або не повернешся, або повернешся не зовсім здоровим.

vyacheslav polezhayko alpynyzm eto poleznyy.12

“Прапор Черкас на вершинах світу” – це великий амбітний проект, який з’явився після повернення з однієї експедиції. Тоді ми завернули сходження через травму партнера. Чекали свій рейс і думали, куди полетіти в наступному році. Хтось запропонував намалювати план на майбутнє. Ми обрали собі мету – першопроходження нових маршрутів в максимально віддалених і маловідомих районах і підкорення серйозних відомих вершин. Вийшов цілий список – близько 20 вершин, ми спланували все до 2023 року. Зараз, правда, з’явився апетит – хочеться чогось більшого, тому деякі заплановані пункти стали нецікавими. Але сама суть залишилася – першопроходження у віддалених районах. Зараз є близько 50 вершин із прапором Черкас, в амбітних планах – 4 вершини. Серед них пік Черкаси – сходження на безіменну вершину, щоб назвати її ім’ям міста. Наше крайнє Гімалайське першопроходження було визнано “Найкращим сходженням року”, а команда отримала звання найкращих альпіністів.

Коли ти досяг мети – вершина дарує красиві види! Тобі пощастить, якщо немає туману, і ти бачиш ясне небо, тоді ти насолоджуєшся, ловиш цю ейфорію і розумієш, що зміг! Якщо у нас є можливість, ми дзвонимо близьким і рідним, ділимося враженнями, щоб за нас пораділи і зітхнули з полегшенням. Але тут важливо розуміти, що є вершина, а є ще шлях вниз, і важливо спуститися без пригод. Завжди дивимося навколо – які поруч є об’єкти, куди можна залізти? І тоді замислюємося, а може сусідня гора – це маршрут на наступний рік? Звичайно, не обходяться сходження без фото, потім традиційно шоколадка, чайок і все, час іти. Тому що гора дає нам можливість погостювати на своїй вершині, а затримуватися там не обов’язково.

Для акліматизації в наш раціон вводимо більше вітаміну А. Також приймаємо різні вітаміни, які розріджують кров, збільшують кровообіг. Плюс кальцій. Буває перед сходженням приймаємо його по 6-7 таблеток. Ще одна специфіка нашого раціону – сушене м’ясо, пластівці замість круп. Останнім часом з’явилося багато сушених і сублімованих продуктів. Це дуже зручно для нас: відкрив, запарив. Також для функціонування організму в знижених кисневих умовах їмо продукти для підвищення гемоглобіну – гранат, ікру, червону рибу.

Цей вид спорту дуже затратний. Наприклад, пройшло чотири сезони, і з’явилася необхідність купити спеціальне взуття, а його дешевше 30 тисяч не знайдеш. А купувати потрібно, адже за п’ять років воно стирається. Спорядження теж дуже дороге. Поїздки за кордон – все у валюті, а з нинішнім курсом це дуже затратно. На продуктах теж не зекономиш. Намагаємося знаходити спонсорів, з цим складно, звичайно. Часто шукаємо дешеві перельоти. Зі спорядженням, правда, легше, адже за роки накопичили все необхідне. Це дороге захоплення! Але нас цим не зупиниш, адже альпінізм – це корисний наркотик, один раз підсів – і на все життя.

vyacheslav polezhayko alpynyzm eto poleznyy.12 1

У кожного альпініста є своєрідна залікова книжка, ми називаємо її “альпкнижка”. Сюди записують всі сходження в рамках зборів або змагань, потім на базі цього присвоюють розряди. У мене, якщо вірити альпкнижці, 22 сходження, які пішли в залік кандидата в майстри спорту. А всього у мене 70 сходжень, і це тільки ті, які не повторюються.

Напевно, кожна людина народжена для чогось. Питання тільки в часі: хтось відкриває і знаходить це, а хтось не бачить свого. Я просто захотів ходити в гори, потім обрав пішохідний туризм. Це багаття, ночівля в наметах, можливість бути на висоті, дивитися на світ звисока: чим вище заліз – тим крутіше і красивіше.

vyacheslav polezhayko.12

Альпінізм і скелелазіння кардинально змінили моє життя. По-перше, з’явилися справжні друзі, адже нас пов’язало захоплення на все життя і дружба теж на все життя. У мене дружина – альпіністка, моя дочка недавно в 4 місяці разом зі мною пройшла трасу “Monkey Forest”. Бачите, це ставлення до виховання дітей. І до всього життя! Змінюється психіка і світогляд. Якщо люди збирають гроші на ремонт, то ми – на походи і експедиції, просто у нас інші пріоритети! По-друге, у мене з’явилися деякі риси характеру – витривалість, свідомість, взаємовиручка, стійкість духу, терпіння та працьовитість. А зараз у процесі спілкування розумію, що жага до перемоги в сходженнях переноситься на звичайне життя.

Тут теж є труднощі, перешкоди, але в кінці ти отримуєш плоди.

vyacheslav polezhayko11

Уже 8 років працюю з дітьми: з ними не відчуваю, що старішаю. Мені доводиться завжди переключатися на їх рівень, жартувати. Мені подобається передавати їм свій життєвий досвід, вчити думати наперед, прораховувати кроки. Не хочу говорити гучних слів, але педагог в душі або є, або його немає. Правда, іноді можу втомлюватися, особливо в перших числах вересня, коли дітей багато, і не знаєш, що з ними робити. А потім розумієш, що потрібно потерпіти, адже багатьом цей спорт не під силу або не до душі, і вони йдуть. У мене стандартна методика – батіг і пряник. Це основне моє правило: спочатку змусити їх працювати, навчити працювати, а потім заохочувати за успіхи. Адже тренер зростає у власних очах, коли бачить, як ростуть його діти, коли бачить їхні результати.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016
Президент Украины Петр Порошенко

Порошенко обвинил Россию в агрессии против независимой Украины

27 жовтня, 2016
Ніхто, хто легально працює в Україні не зможе отримувати зарплату менше 3200.

На що вплине зростання мінімальної зарплати

27 жовтня, 2016
МВФ

Місія МВФ прибуде в Україну на початку листопада

27 жовтня, 2016
Столтенберг

НАТО готується до протистояння з Росією

27 жовтня, 2016
Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016