П'ятниця, 23 березня 2018
Денис Андрущенко

Черкащанин Денис Андрущенко у свої 22 роки встиг рік повчитися в Америці, здобути освіту в Литві, започаткувати власний стартап та стати організатором кількох соціальних проектів. Подорожі надихнули Дениса змінювати рідну країну на краще. Один з його проектів „Спільні вечері“ покликаний змінити менталітет черкащан та розширити їх уявлення про „власну територію“.

Про це інформує «Громадське ТБ: Черкаси».

Інформація про проект „Спільні вечері“

Мета проекту:  привчити сусідів спілкуватися та знаходити рішення спільних проблем

Як це відбувалося: Перша „Спільна вечеря“ відбулася 12 червня у дворі 9-поверхівки, де проживає Денис Андрущенко. У рамках заходу провели майстер-клас від „Майстерні вуличних меблів“ з виробництва меблів з палетів. Це викликало інтерес багатьох молодих хлопців, уже дорослих чоловіків та дітей. У підсумку спільними силами змайстрували великий стіл для вечері, диван та кілька лавок для двору. На вечерю зібралось два десятка сусідів, багато було і таких, які підходили та цікавилися, що ж відбувається. Загалом атмосфера була дружня. Після обговорення бездіяльності влади сусіди вирішили, що зробити дитячий майданчик їм цілком під силу. Тому й надалі проводитимуть подібні „Спільні вечері“.

Висновки після реалізації проекту: маленька громада має сили задовольняти власні потреби. Не треба чекати, можна брати й робити.

— Як сусіди відреагували на твою ініціативу провести спільну вечерю?

— Я питав у сусідів, як їм ця ідея. Деяким людям це не цікаво, вони є „асоціальними“ сусідами, яким добре у своїй квартирі і все. Інші одразу проводять паралелі з Радянським Союзом, бо це не нова ідея і це вже було у ті часи. Але я інше хочу вкласти у цей проект. Ідея спільних вечерь іде від таких міст як Сієна (Італія) – звідти мої друзі – і португальського містечка Візео, де я проживав і працював певний час. У Португалії це частина культури – там вже є двори зі спільними столами, як у тому будинку, де я проживав. Або ж у центрі міста повно кафе, де можна спілкуватися з усіма. Мені це сподобалося. Я розумію, що в Україні це матиме інший формат, але ядро цієї ідеї в тому, що люди під час спілкування можуть обговорювати якісь спільні дії. Наприклад, думають над тим, як можна зробити власний двір кращим. Бо у нас, зазвичай, на лавках сидять старі люди і обговорюють, як усе погано. Тобто є критика, а рішень дуже мало.

Denys2

— Чому тобі важливо, щоб люди спілкувалися?

— Це взагалі основа того, якою є країна. Ми звикли жалітися, що все погано і хтось інший відповідальний за це. Але насправді кожна сім’я, кожна людина відповідальна за те, що відбувається у країні.

— „Спільна вечеря“ у твоєму дворі є пілотним проектом. А як ти хочеш, щоб ця ідея розповсюджувалася?

— Вона може і не розповсюдитися. Ніхто від цього не застрахований. Мені вже казали, що на мій захід може ніхто не прийти. Я просто буду проводити паралелі з тими успішними проектами, які у мене були, зокрема з Help and Travel. Нам казали: „Ви не зберете гроші, у вас не буде зацікавленої аудиторії“. А зараз проекту вже 4-й рік, ми зробили більше семи турів по всій Україні.

„Спільна вечеря“ у моєму дворі – це лише початок. Згодом приєднаються люди, які спочатку посоромилися або у них не було часу. Ідея ще й у тому, щоб не лише я все організовував, а щоб люди відчували потребу у цих спільних вечерях і самі збиралися.

— У чому користь твого проекту для міста?

— Все починається з малого. З менталітету. Це дуже велика банальність. Наша ментальність звична до того, що людина викидає недопалок на асфальт, або залишає пляшку, або кидає папірець, коли вважає: „це не моя територія“. А от у себе у квартирі має бути чистота. Хочеться, щоб поняття „моя територія“ зростала. І якщо ми говоримо про двір, то це означатиме реально не смітити у дворі, бо це – „мій двір“, я тут збираюся з сусідами. Якщо кілька дворів матимуть таку ментальність, то вже будуть помітні зміни. Тоді люди будуть розуміти: місто – це також моя територія, і не дозволять насамперед собі і будь-кому іншому смітити у місті.

— Розкажи про інший стартап, засновником якого ти є.

— World at Competition – це платформа, яка допоможе молоді знаходити можливості освіти або подорожей за кордоном. Ресурс орієнтований на англомовну аудиторію. Це є соціальний бізнес. Основа цієї платформи дуже проста – ми надаємо простір, де організації, які пропонують гранти чи стипендії або волонтерство, розміщують свої пропозиції. А молодь, зареєструвавшись на цій платформі, автоматично отримує ці пропозиції, не потрібно їх шукати, фільтрувати – все підбирається автоматично. Для молоді ми це робимо безкоштовно, а ось організації мають певні безкоштовні ліміти, вичерпавши які мають платити за розміщення їх інформації.

Denys3

— Чим ще ти займаєшся у житті?

— Дуже багато чим. Наприклад, з товаришем Артуром Шаповалом ми видали збірку поезій. Але не впевнений, що вірші мають велику аудиторію. А ще я люблю подорожувати. Я взяв собі за мету, що хоча б раз у місяць маю кудись поїхати, принаймні по Україні – у нас дуже багато цікавих місць. До речі, так зародився ще один проект Help and Travel – волонтерський тур місцинами України. Ще у 2012 році після повернення зі США ми з моїми друзями були дуже „заряджені“, і Даша Баталова подала ідею цього проекту. Вона сама так їздила на автобусі по Америці і допомагала іншим. І тоді ми вшістьох зробили пілотний проект, який отримав грант від FLEX. А надалі ми продовжували проект кожного року. Зараз я частково цим займаюся, це як моє хобі.

— Чого тебе навчили подорожі та навчання в інших країнах?

— Поїздка до США кардинально змінила моє життя. Захотілося щось робити для своєї країни, тому що я побачив, як багато людей там займаються волонтерською діяльністю. І відтоді, з 2012 року, я намагався створювати якість локальні штуки, як, наприклад, прибирання пляжу, презентації про можливості освіти за кордоном та інше. Подорожі відкривають очі на те, як можна жити краще. Це не означає, що я одразу повинен втілювати якісь практики зі США чи з Литви і казати: „Все, ми робимо так“. Але є деякі моменти, які могли б покращити наше життя. Наприклад, черга в банку. За кордоном вже існують технічні пристрої, які допомагають цих черг позбутися. Насправді технічні рішення вже давно відомі у світі, ми просто їх не втілюємо.

Бажаючі провести „Спільні вечері“ у себе в дворі можете звернутися до Дениса – він поділиться досвідом організації такого заходу facebook або (063) 377 70 02

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF