Понеділок, 24 жовтня 2016
фон Бург та Юрій Касьянов

«На передовій, спілкуючись з українськими бійцями, швейцарські журналісти починали розуміти: на Донбасі немає «громадянської війни», є військова агресія Росії проти України» – Ірина фон Бург

Як тільки перші російські військові вторглись на схід України, у Швейцарії біля дипломатичних представництв Росії розпочались пікети на підтримку України. Швейцарські волонтери почали збирати допомогу українським армійцям і добровольцям, розповсюджувати інформацію у ЗМІ про вторгнення Росії в Україну. Вони займаються цим і досі, розширивши «сферу інтересів» – допомагають українським сиротинцям і військовим госпіталям. Серед тих, хто з тих літніх днів 2014 року активно бере участь в акціях на підтримку України – українка Ірина фон Бург, яка вже двадцять років живе у Швейцарії. У розмові з Радіо Свобода вона розповідає про свою волонтерську діяльність і про те, чому навчила її поїздка на схід України, у зону бойових дій.

​​– Як я тепер пригадую, я першою у Швейцарії серед пересічних жителів країни, почала пропаганду проти агресії Росії. Я живу у Швейцарії вже двадцять років, я – громадянка Швейцарії, але я народилась і виросла в Україні. І з початку агресії Росії переді мною не стояло питання, чи мені допомагати Україні – я це вважала своїм обов’язком. Я почала розповідати знайомим швейцарцям про події на сході України, тому що вважаю: ми через інформацію, політично маємо боротися з агресором. Потім ми з швейцарцями і з тамтешньою українською спільнотою почали збирати медикаменти для поранених українських бійців, передавали в Україну гуманітарну допомогу (одяг, іграшки) діткам, чиї татусі загинули на сході країни. До речі, цей напрямок моєї роботи залишається одним з найважливіших – так, на початку квітня ми відправляємо вантаж до Києва, у військовий шпиталь.

– Чи Ви пам’ятаєте свої перші акції на підтримку України і коли вони відбулись?

​​– Це було вже після Майдану, точного дня не пригадаю, але тоді якраз почалась війна. Це було у перші дні, коли російські військові і російська військова техніка перетнули кордон України і зайшли на Донбас. Моя мама живе в Україні і вона мені розповідала про те, як погано українська армія і добровольці забезпечені, і як їм люди допомагають. Мене за душу взяли мамині розповіді і побачені у соціальних мережах фотографії поранених бійців. І це не лише мене, а чи не всю Швейцарію взяло за душу. Знаєте, швейцарців називають стриманими, врівноваженими, ледве не «сухарями», а вони доволі емоційно сприймають події в Україні і здебільшого підтримують українців. За останні півроку ми регулярно організовуємо акції на підтримку Надії Савченко і швейцарці активно до них долучаються. Також вони збирають допомогу для дитячих будинків і військових медичних закладів в Україні.

– Пані фон Бург, Ви не просто допомагаєте Україні, Ви відвідуєте Україну, окрім того, Ви їздили на передову. З якою метою Ви їздили в зону проведення АТО?

​​– «На передку» я була як волонтер, привезла від швейцарців гуманітарну допомогу батальйону «Айдар». Спілкувалася здебільшого з бійцями-«айдарівцями» та військовослужбовцями з 92-ї бригади. Я тоді познайомилась і з військовим, командиром роти львівської 80-ї бригади з позивним «Тайфун», на жаль, він пізніше загинув (3 вересня 2015 року під Щастям – ред.). Про його загибель повідомив один з українських волонтерів (Юрій Касьянов – ред.).

​​Я була на Луганщині не одна, я приїхала з швейцарськими журналістами, яких цікавило, що саме відбувається на сході України і на передовій. Спілкуючись з українськими бійцями, журналісти починали розуміти: Кремль бреше, немає ніякої «громадянської війни» на Донбасі, а є військова агресія Росії проти України. Я була у місті Щастя, тоді там постійно відбувались обстріли, але я була впевнена, що українські бійці, які є поруч зі мною, мене і журналістів захистять.

– Чи були якісь проблеми з доставкою вантажу на передову?

​​– Ох, була величезна проблема під назвою «українська дорога». Проїхати вантажівкою дорогам у напрямку із заходу на схід України страшніше, ніж перебувати за кількасот метрів від ворога. Там, «на передку», нам вже було не так страшно після цього. А ще ми з швейцарськими журналістами за підтримки «Айдару» трохи проїхали довкола Щастя, копанки подивились, де місцеві жителі нелегально вугілля видобували, там вже, в принципі, не було страшно.

​​Було сумно, тому що я раптом опинилась після тривалого життя у безпечній комфортній країні, якою є Швейцарія, поряд із полем бою, поруч з добровольцями і військовослужбовцями у старих формах, зі старою зброєю. А проти українців стояла і стоїть досі добре підготовлена й озброєна по-сучасному російська армія, ціла військова машина Росії. І я вважаю своє справою допомогти нашим солдатам, які зупинили цю агресію.

– Ви ініціювали створення фонду «24 Hours-Help». Які його завдання?

– Так. Цей фонд зареєстрований у 2014 році. Його завдання – це допомога Україні, українським бійцям, дітям-сиротам, військовим шпиталям і цивільним закладам медицини. Ми запрошуємо на наші засідання відомих політиків, інтелектуалів. Місцевих активістів і розповідаємо про Україну, про потреби, які мають Збройні сили України. Також проводимо у рамках фонду благодійні вечірки.

Іноді, коли є можливість, проводимо благодійні концерти і запрошуємо на них українських музикантів. Так, у лютому фонд провів концерт одеської групи «Дюк тайм», зібрані кошти ми витратили для закупівлі медикаментів українським шпиталям.

Джерело: radiosvoboda.org

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016