Четвер, 27 жовтня 2016
соціальне виробництво

Єдиний в області центр реінтеграції безпритульних, відкритий ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця», успішно розвиває соціальне виробництво, що отримує замовлення навіть з-за кордону.

Про це інформує Черкаський прес-центр.

Соціальне виробництво, як і сам центр реінтеграції, з’явились у Черкасах 4 роки тому.

- Ми починали із забезпечення безпритульних гарячим харчуванням, щоденно об’їжджаючи місця їх традиційного скупчення (вокзали, парки, ринки міста). Потім виступили із ініціативою створення центру, де люди, що опинились за межами нормального життя, могли б отримати необхідну їм допомогу і адаптуватись до життя у суспільстві, - розповідає керівник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталя Несват. - Знадобилось кілька років, для того щоб разом з міською владою забезпечити гідні умови перебування для осіб, які опинилася в складних життєвих обставинах та перетворити виділену частину будівлі занедбаного дитсадка - без освітлення та ремонту - на повноцінний центр реінтеграції для безхатьків. Завдяки фінансовій підтримці міської влади, Міжнародних організацій (наприклад, чеської організації «ADRA»), ми придбали меблі для центру та твердопаливний котел (800 кв.м) для його обігріву – замість буржуйки, що не одну зиму рятувала тут від морозних ночей півтора десятки безпритульних. Сьогодні в Центрі одночасно можуть перебувати до 40 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах – де їм надається харчування, комплексна соціальна допомога, спрямована на повернення людини до повноцінного життя у суспільстві, всебічна психологічна підтримка. Нині центр отримує постійне фінансування у рамках обласної програми «Турбота», а до його офіційних обов’язків входить реєстрація черкаських безпритульних.

Їх тут не лише реєструють, але й відновлюють втрачені документи - і багато хто із них завдяки цьому починає отримувати пенсію або соціальні виплати. За рік тут відновлюють паспорти до сотні безхатьок, декому – через 10-20 років після їх втрати.

3

За увесь час роботи центру він дав можливість повернутись із вулиці до нормального життя 450 черкащанам. Мешкати у центрі безхатьки можуть до півроку - протягом цього часу вони проходять лікування від алко- або наркозалежності, отримують допомогу від професійного психолога та місіонерів черкаських церковних конфесій, за необхідності мають можливість здобути професію та роботу.

- Саме тому при центрі реінтеграції було створено навчально-виробничий комплекс – унікальне соціальне підприємство (де жінки шиють, а чоловіки ремонтують меблі), що динамічно розвивається та створює нові робочі місця. Тут безпритульні здобувають професію та вчаться працювати у колективі – адаптуючись до життя у суспільстві. Крім безпритульних, у центрі реінтеграції перебувають і переселенці зі Сходу України – вони так само починають працювати на соціальному підприємстві, а з часом знаходять нове житло, нову роботу і нове життя.

Обидва наші цехи мають постійні замовлення. Цьогоріч соціальне підприємство одержало грантову підтримку від Українського незалежного центру політичних досліджень та німецької Спілки Робітничих Самаритян – і це дозволило розширити соціальне виробництво, додатково докупити швейне обладнання, створити нові робочі місця. Нещодавно ми шили військові форми та дитячі сукенки, - розповідає керівник соціального підприємства, представник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Олена Даниленко.

- Серед найбільших проблем адаптації безхатьків – подолання звичок безпритульності – коли, незважаючи на можливість повноцінно харчуватися, людина щодня традиційно вирушає на обхід смітників, повертаючись із «запасами» недоїдків. Або використовує можливість із комфортом перебути зиму – і після перебування у центрі знову повертається до вуличного життя, - зазначає представник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Олексій Сорокін. - Частина безхатьків потрапляє до центру завдяки «сарафанному радіо» (як почнуться осінні дощі – вони традиційно самі до нас самі ітимуть), частину ми виявляємо під час соціальних патрулювань та благодійних гарячих харчувань, які продовжуємо забезпечувати щотижня. Найбільше безпритульних у нас зазвичай узимку – і, аби усі вони могли отримати притулок, ми звертаємось до наших партнерів-християнських місій, при яких діють реабілітаційні центри – адже більшість безхатьків алко- або наркозалежні.

4

Проте, центр реінтеграції та створене на його базі соціальне підприємство стали поворотним етапом у житті кількох сотень черкаських безхатьок: комусь вдалося не лише вилікуватись від алкоголізму, але й, завдяки цьому, через кілька років вуличних поневірянь, знову бути прийнятим у родину, ще когось через центр відшукали родичі - і також забрали додому. Але найбільше тут пам’ятають хлопчину, що потрапив до центру реінтеграції із умовним покаранням, а вийшов – людиною із престижною роботою, сьогодні він перебрався до столиці, де так само успішно працює і має родину.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016