П'ятниця, 28 жовтня 2016
Шкляр

Свою нову книгу відомий український письменник, оспівувач Холодного Яру Василь Шкляр презентував в черкаському книжковому супермаркеті «Буквиця». Численні читачі зібралися аби послухати автора роману «Чорний ворон», через який Шкляр свого часу відмовився від Національної Шевченківської премії. На зустрічі письменник згадав і про цей свій твір, сповістивши всіх, що цього року починається зйомка художнього фільму про «чорного ворона».

В «Буквиці» Шкляр не читав уривків зі своєї нової прози. Сказав, що досить того, що її щовечора читає в ефірі національного радіо. Натомість своїм шанувальникам представив героїв нової книги, які приїхали з ним. Один з них, боєць „Азова“ з позивним „Художник“ - давній знайомець письменника. П’ять років тому він влаштовував його авторський вечір у театрі Кривого Рогу. З того часів Василь Шкляр і запам’ятав хлопця, тоді він підійшов до письменника і запитав: „Де можна вмерти за Україну?“. Василь Шкляр Автор порадив тоді Сашкові помирати від любові. Проте часи змінилися — в своїй новій повісті Василь Шкляр вивів Олександра-Художника в образі бійця «Маляра» на справжній війні. 

Про свого персонажа письменник розповів багато цікавого. Він гарно співає, знає багато іноземних мов, створює ескізи татуювань для бійців та малює картини, при чому написав він навіть портрет президента Литви Далі Грибаускайте, яка публічно хвалилася, що „азовець подарував їй портрет“. Улюбленець литовського президента вже одружений, хоча в повісті „Чорне сонце“ лише має наречену з позивним „Ангел“. „Все,про що я пишу – збувається, Художник з Ангелом вже побралися“, - зазначив письменник.

Він також розповів, що зараз Сашко приїхав з Маріуполя, де зі звичайного бійця „Азову“ виріс аж до заступника командира полку з питань культури. Почав він свою діяльність в Маріуполі з того, що, як пише Шкляр, „виховав директора театру“, до якого зайшов з автоматом й запитав, чому всі вистави йдуть на російській мові. „Через деякий час маріупольський театр поставив „Шельменка-денщика“ Квітки-Основяненко, ще низку українських вистав. Я сказав тоді: „Сашко більше робить на Сході в царині духовності, ніж міністерство культури. Тому що на сьогодні вже підготовлені документи на перейменування театру з „російської драми“ у Театр української драми, а самого бійця полку „Азов“ Художника ввели до худради театру, аби він підказував, які вистави треба ставити“, - розповів Василь Шкляр.

Його другий герой – Андрій Штепа, організатор волонтерської допомоги бійцям Сходу. Він — наш земляк, родом з Катеринополя. „Разом з Андрієм ми їздили на Схід до „азовців“, - розповів письменник. - Були в нас цікаві історії, і я написав про це. Він - людина дуже весела, з гумором, і цю багато в чому драматичну ситуацію завжди звеселяє“.

Письменник відзначив, що лише один відсоток з написаного в повісті – вигадка, все інше – практично документ епохи. А присутній на зустрічі професор, доктор філології Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук наголосив: „Через невеличку книжку можна передати весь трагізм, всю велич тієї чи іншої ситуації. Це стосується „Чорного сонця“ Василя Шкляра. Цього року кафедра літератури нашого університету висунуло письменника на здобуття літературної премії ім. Тодося Осьмачки за роман „Маруся“ і повість „Чорне сонце“.

Сьогодні письменник мріє, аби за його останнім твором був знятий фільм. „В мене є велика радість, якою я не дуже ділюся, бо забобонний, - сказав він. - Крига скресла, і цього року ми почнемо знімати кіно „Чорний ворон“. Але мені дуже хочеться, щоби зняли й „Чорне сонце“, бо красиві хлопці, герої повісті, зараз зможуть зіграти самих себе. Не актори, а самі „азовці“, ця книжка - про них. Про хлопців, які з особливою силою відчувають своє коріння, дух своїх предків і саме через те на їх шевронах ми бачимо давній сакральний знак – „чорне сонце“.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016
Президент Украины Петр Порошенко

Порошенко обвинил Россию в агрессии против независимой Украины

27 жовтня, 2016
Ніхто, хто легально працює в Україні не зможе отримувати зарплату менше 3200.

На що вплине зростання мінімальної зарплати

27 жовтня, 2016
МВФ

Місія МВФ прибуде в Україну на початку листопада

27 жовтня, 2016
Столтенберг

НАТО готується до протистояння з Росією

27 жовтня, 2016
Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016