Вівторок, 25 жовтня 2016

Дев’ять нових апаратів для гемодіалізу з комп’ютерною системою, сучасні світлі приміщення, що блищать чистотою, ввічливий персонал. У Золотоноші відкрите нове відділення нефрології та діалізу обласної лікарні, яке може обслуговувати до 30 пацієнтів з райцентру, району та навіть сусідньої Чорнобаївщини. Тепер хворим на ниркову недостатність з лівого берега Дніпра не треба через день вставати о п’ятій ранку, щоб їхати на життєво необхідну процедуру до Черкас.

Щоби поспілкуватися з пацієнтами нового діалізного відділення, відкритого у приміщенні Золотоніської центральної районної лікарні, черкаське та золотоніське керівництво разом з журналістами спочатку перевдягається. У блакитних халатах та бахілах група прямуємо до палат, де підключені до апаратів, проходять процедуру хворі. По дорозі зауважуємо: приміщень тут кілька, є окрема зала, де проходитимуть гемодіаліз хворі на гепатит, наявна маніпуляційна та дві палати загального діалізу. Обладнання тут найсучасніше – кажуть, навіть у Черкасах не таке нове. 

— Апарати «штучної нирки» тут найсучасніші, – говорить головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. – Їх у цій філії 9. Тобто, працюючи в кілька змін, ми зможемо обслуговувати 30 пацієнтів. Цього зараз досить. Найголовніше, що хворі задоволені якістю послуг…

Місцева жителька Галина Федорівна Грекало розповідає, що 5 років від’їздила до обласного центру на гемодіаліз. Маршрутка о шостій ранку, час на дорогу, потім чотири години процедури, і далі найважче - дістатися додому. Зазвичай цілий світовий день в неї йшов на таку необхідно для здоров’я мандрівку. А їздити на процедуру треба тричі на тиждень…

— Тут, у гемодіалізному відділенні я вже за тиждень відчула різницю в самопочутті, - розповідає Галина Федорівна. – Пройшов головний біль, відчуваю трохи полегшення. Та й не дивно – близько. Набагато краще приходити сюди не тільки мені, з Золотоноші, а й людям з Чорнобаю…

Європейські стандарти при наданні гемодіалізу - це не лише сучасне обладнання. А й наприклад, таке просте правило: відстань між домом пацієнта і місцем, де він отримує гемодіаліз, не повинна перевищувати 25 км. Тепер воно починає виконуватися в області.

— Одним із наших головних пріоритетів у медичній сфері є наближення якісних послуг до людей, – розповідає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ми прагнемо максимально наблизитися до європейського показника. І створення золотоніської філії є черговим кроком до реалізації цієї мети. Ще 5-6 років тому пацієнти з Умані їздили на гемодіаліз до Черкас. А зараз такі філії обласного відділення діалізу вже працюють в Умані та Звенигородці. На черзі – Городище чи Корсунь. Зараз фахівці займаються цією проблемою, а наш ідеал – відкрити такі відділення в кожному районі області.

У самій Золотоноші філія з’явилася в результаті співпраці обласної влади з компанією «Фрезеніус», яка подбала про ремонт, обладнання й про навчання персоналу.

— Ми вдячні губернатору та обладміністрації за створення привабливого інвестиційного клімату в Черкаській області, – наголошує заступник директора компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна» Дмитро Михайловський. – Чого ми не мали, працюючи тут із попередньою владою. Дякую всім, хто долучився до цієї хорошої справи. Особисто я не знаю подібних прикладів інвестування в медичну сферу в Україні. І цей проект у Золотоноші – лише один із наших спільних на Черкащині.

Всього на Черкащині компанія, що виробляє апарати для гемодіалізу та витратні матеріали для них, інвестувала 16,5 млн гривень. У Золотоніську філію – близько 3,7 млн гривень, в обласну лікарню – понад 3,3 млн гривень на ремонт і 4,6 млн гривень - на обладнання.

А надання якісних послуг гемодіалізу, як підкреслив Юрій Ткаченко, стало можливим завдяки державно-приватному партнерству. До 2014 року проблеми з фінансуванням послуг «Фрезеніусу» були притчею во язицех. Хворі вдавалися до мітингів, щоб їм проводилась оплата гемодіалізу. Нова обласна влада неодноразово зверталася до Кабміну з проханням вирішити проблему фінансування, й результат є: тепер медична субвенцію дозволяє у повному об’ємі профінансувати послуги.

Кожен пацієнт, який потребує гемодіалізу, його отримає, обіцяє Олександр Дудник. Наразі в області це - 257 хворих. Як зазначають медики, кожного року кількість тих, кому потрібний гемодіаліз, зростає на 20%. У країнах Євросоюзу таку процедуру отримують від 200 до 400 осіб на мільйон населення. В Японії – до 500 осіб. Черкаська область (за населенням трохи більше мільйону) наближається до європейських норм.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016