Понеділок, 28 травня 2018

Дев’ять нових апаратів для гемодіалізу з комп’ютерною системою, сучасні світлі приміщення, що блищать чистотою, ввічливий персонал. У Золотоноші відкрите нове відділення нефрології та діалізу обласної лікарні, яке може обслуговувати до 30 пацієнтів з райцентру, району та навіть сусідньої Чорнобаївщини. Тепер хворим на ниркову недостатність з лівого берега Дніпра не треба через день вставати о п’ятій ранку, щоб їхати на життєво необхідну процедуру до Черкас.

Щоби поспілкуватися з пацієнтами нового діалізного відділення, відкритого у приміщенні Золотоніської центральної районної лікарні, черкаське та золотоніське керівництво разом з журналістами спочатку перевдягається. У блакитних халатах та бахілах група прямуємо до палат, де підключені до апаратів, проходять процедуру хворі. По дорозі зауважуємо: приміщень тут кілька, є окрема зала, де проходитимуть гемодіаліз хворі на гепатит, наявна маніпуляційна та дві палати загального діалізу. Обладнання тут найсучасніше – кажуть, навіть у Черкасах не таке нове. 

— Апарати «штучної нирки» тут найсучасніші, – говорить головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. – Їх у цій філії 9. Тобто, працюючи в кілька змін, ми зможемо обслуговувати 30 пацієнтів. Цього зараз досить. Найголовніше, що хворі задоволені якістю послуг…

Місцева жителька Галина Федорівна Грекало розповідає, що 5 років від’їздила до обласного центру на гемодіаліз. Маршрутка о шостій ранку, час на дорогу, потім чотири години процедури, і далі найважче - дістатися додому. Зазвичай цілий світовий день в неї йшов на таку необхідно для здоров’я мандрівку. А їздити на процедуру треба тричі на тиждень…

— Тут, у гемодіалізному відділенні я вже за тиждень відчула різницю в самопочутті, - розповідає Галина Федорівна. – Пройшов головний біль, відчуваю трохи полегшення. Та й не дивно – близько. Набагато краще приходити сюди не тільки мені, з Золотоноші, а й людям з Чорнобаю…

Європейські стандарти при наданні гемодіалізу - це не лише сучасне обладнання. А й наприклад, таке просте правило: відстань між домом пацієнта і місцем, де він отримує гемодіаліз, не повинна перевищувати 25 км. Тепер воно починає виконуватися в області.

— Одним із наших головних пріоритетів у медичній сфері є наближення якісних послуг до людей, – розповідає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ми прагнемо максимально наблизитися до європейського показника. І створення золотоніської філії є черговим кроком до реалізації цієї мети. Ще 5-6 років тому пацієнти з Умані їздили на гемодіаліз до Черкас. А зараз такі філії обласного відділення діалізу вже працюють в Умані та Звенигородці. На черзі – Городище чи Корсунь. Зараз фахівці займаються цією проблемою, а наш ідеал – відкрити такі відділення в кожному районі області.

У самій Золотоноші філія з’явилася в результаті співпраці обласної влади з компанією «Фрезеніус», яка подбала про ремонт, обладнання й про навчання персоналу.

— Ми вдячні губернатору та обладміністрації за створення привабливого інвестиційного клімату в Черкаській області, – наголошує заступник директора компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна» Дмитро Михайловський. – Чого ми не мали, працюючи тут із попередньою владою. Дякую всім, хто долучився до цієї хорошої справи. Особисто я не знаю подібних прикладів інвестування в медичну сферу в Україні. І цей проект у Золотоноші – лише один із наших спільних на Черкащині.

Всього на Черкащині компанія, що виробляє апарати для гемодіалізу та витратні матеріали для них, інвестувала 16,5 млн гривень. У Золотоніську філію – близько 3,7 млн гривень, в обласну лікарню – понад 3,3 млн гривень на ремонт і 4,6 млн гривень - на обладнання.

А надання якісних послуг гемодіалізу, як підкреслив Юрій Ткаченко, стало можливим завдяки державно-приватному партнерству. До 2014 року проблеми з фінансуванням послуг «Фрезеніусу» були притчею во язицех. Хворі вдавалися до мітингів, щоб їм проводилась оплата гемодіалізу. Нова обласна влада неодноразово зверталася до Кабміну з проханням вирішити проблему фінансування, й результат є: тепер медична субвенцію дозволяє у повному об’ємі профінансувати послуги.

Кожен пацієнт, який потребує гемодіалізу, його отримає, обіцяє Олександр Дудник. Наразі в області це - 257 хворих. Як зазначають медики, кожного року кількість тих, кому потрібний гемодіаліз, зростає на 20%. У країнах Євросоюзу таку процедуру отримують від 200 до 400 осіб на мільйон населення. В Японії – до 500 осіб. Черкаська область (за населенням трохи більше мільйону) наближається до європейських норм.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF