Понеділок, 23 квітня 2018
гепатит

28 липня Альянс громадського здоров’я спільно з партнерськими організаціями БФ «Інсайт» та БО «Від серця до серця» провів традиційну всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію у місті Черкаси в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!». Головним мотивом цьогорічної акції стала вимога ефективного лікування препаратами прямої противірусної дії.

У прес-брифінгу з нагоди всеукраїнської акції у м. Черкаси взяли участь:

  • головний позаштатний інфекціоніст Черкаській області Департаменту охорони здоров'я ЧМР Волгіна Світлана Іванівна;
  • пацієнти, хворі на гепатит С, які на даний час завершили лікування чи ще чекають його;
  • активісти та небайдужі громадяни.

— Проблема епідемії гепатиту С у світі стає масштабнішою. Як відзначив представник ВООЗ в Україні Луїджі Мігліоріні: «На сьогоднішній день лише 1 з 20 інфікованих вірусним гепатитом у світі знає про свій статус. І лише в 1 випадку зі 100 проходить лікування. Ми закликаємо країни прийняти оперативні заходи для підвищення рівня знань про захворювання, а також для розширення доступу до тестування та лікування.

Світлана Волгіна розповідає: „В Черкаській області з 2009 року ведеться реєстрація хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. За даними обласного реєстру станом на 01.07.2016р. в кабінетах інфекційних захворювань налічується інфікованих вірусом гепатиту В - 2914 осіб, вірусом гепатиту С - 2948 осіб. З них 1221 пройшли повне обстеження та є пацієнтами, які потребують лікування сьогодні або найближчим часом. Вірусний гепатит С у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним. Держава прикладає значних зусиль для забезпечення лікування за бюджетні кошти. Так відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №637 від 29.04.13 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016р» для хворих на вірусні гепатити в Черкаську область, як і інші області України, поставляються препарати противірусної терапії. Проте потреба значно більша і не покриває лікування всіх хворих з хронічним гепатитом С. За рахунок держбюджету 2013-2014 року отримано препаратів по гепатиту С на суму 1 503999,96 гривень, 2014 р.— 1 585 557,56 гривень, всього 54 курсув. Взято на лікування 54 пацієнті.

Gepatyt

Герасименко Елеонора, представник МБФ «Альянс громадського здоров’я»: „При проведенні акції проведено експрес-тестування населення швидкими тестами на вірусний гепатит С - 140 осіб, серед них виявлено 12 позитивних результатів, надано 21 консультацію лікарем-інфекціоністом. Відповідно серед груп ризику (наркозалежні) цей показник більше — 50-80% інфікування вірусом гепатиту С.

Альянс громадського здоров’я першим привернув увагу до проблеми гепатиту С в Україні, ініціювавши адвокаційну кампанію «Вимагаємо лікування!» у 2012 році, в рамках реалізації якої протестовано швидкими тестами щонайменше 13,5 тисяч громадян.

Більшість лікувальних закладів МОЗ досі використовують схеми лікування гепатиту С, які дають не більше 50-60% ефективності та коштують майже у двічі дорожче за нові та ефективні ліки. Окрім того, таке лікування в 3-4 рази довше та через значний перелік протипоказань можливе для обмеженої кількості громадян.

Учасники акції наголошували на необхідності використання нових ЕФЕКТИВНИХ схем лікування, зокрема, через те, що в рамках тих самих бюджетів можна пролікувати значно більшу кількість хворих і з більшою кількістю успішних результатів та зменшити тривалість лікування, а отже і витрати на медичний супровід.

У 2015 році Альянс розпочав першу в Україні програму лікування препаратом нового покоління – софосбувіром, якою планується охопити до 2000 осіб. Станом на 01.07.2016 1092 хворих на гепатит С вже успішно завершили курс лікування. Через 12 тижнів після закінчення терапії (стандартний термін обстеження для визначення ефективності лікування) в учасників програми лікування Альянсу у 93% вірус гепатиту С більше не визначається. Завдяки співпраці Альянсу та МОЗ препарати прямої противірусної дії було включено до Уніфікованого протоколу лікування та внесено до Номенклатури закупівлі лікарських засобів, які можуть закуповуватись за кошти державного та обласних бюджетів. Успішні моделі діагностики та лікування гепатиту С серед уразливих груп, які пілотує Альянс, мають перейматись та впроваджуватись на загальнонаціональному рівні з метою ефективної відповіді на масштабну епідемію в Україні.

Альянс громадського здоров’я та партнерські організації закликали розпорядників державного та місцевих бюджетів ефективно використати створені важелі впливу (протоколи лікування, успішні моделі лікування, нові схеми закупівель) та зупинити епідемію гепатиту С на загальнонаціональному рівні, а також забезпечити конституційне право громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу з боку держави!

Довідка:

У світі понад 150 млн людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я» є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики та лікування ВГС для уразливих груп населення. У 2012 році Альянс-Україна ініціював всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування», основною метою якої є розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні. З 2015 році центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі-Україна впроваджує глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF