Субота, 22 жовтня 2016
гепатит

28 липня Альянс громадського здоров’я спільно з партнерськими організаціями БФ «Інсайт» та БО «Від серця до серця» провів традиційну всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію у місті Черкаси в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!». Головним мотивом цьогорічної акції стала вимога ефективного лікування препаратами прямої противірусної дії.

У прес-брифінгу з нагоди всеукраїнської акції у м. Черкаси взяли участь:

  • головний позаштатний інфекціоніст Черкаській області Департаменту охорони здоров'я ЧМР Волгіна Світлана Іванівна;
  • пацієнти, хворі на гепатит С, які на даний час завершили лікування чи ще чекають його;
  • активісти та небайдужі громадяни.

— Проблема епідемії гепатиту С у світі стає масштабнішою. Як відзначив представник ВООЗ в Україні Луїджі Мігліоріні: «На сьогоднішній день лише 1 з 20 інфікованих вірусним гепатитом у світі знає про свій статус. І лише в 1 випадку зі 100 проходить лікування. Ми закликаємо країни прийняти оперативні заходи для підвищення рівня знань про захворювання, а також для розширення доступу до тестування та лікування.

Світлана Волгіна розповідає: „В Черкаській області з 2009 року ведеться реєстрація хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. За даними обласного реєстру станом на 01.07.2016р. в кабінетах інфекційних захворювань налічується інфікованих вірусом гепатиту В - 2914 осіб, вірусом гепатиту С - 2948 осіб. З них 1221 пройшли повне обстеження та є пацієнтами, які потребують лікування сьогодні або найближчим часом. Вірусний гепатит С у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним. Держава прикладає значних зусиль для забезпечення лікування за бюджетні кошти. Так відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №637 від 29.04.13 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016р» для хворих на вірусні гепатити в Черкаську область, як і інші області України, поставляються препарати противірусної терапії. Проте потреба значно більша і не покриває лікування всіх хворих з хронічним гепатитом С. За рахунок держбюджету 2013-2014 року отримано препаратів по гепатиту С на суму 1 503999,96 гривень, 2014 р.— 1 585 557,56 гривень, всього 54 курсув. Взято на лікування 54 пацієнті.

Gepatyt

Герасименко Елеонора, представник МБФ «Альянс громадського здоров’я»: „При проведенні акції проведено експрес-тестування населення швидкими тестами на вірусний гепатит С - 140 осіб, серед них виявлено 12 позитивних результатів, надано 21 консультацію лікарем-інфекціоністом. Відповідно серед груп ризику (наркозалежні) цей показник більше — 50-80% інфікування вірусом гепатиту С.

Альянс громадського здоров’я першим привернув увагу до проблеми гепатиту С в Україні, ініціювавши адвокаційну кампанію «Вимагаємо лікування!» у 2012 році, в рамках реалізації якої протестовано швидкими тестами щонайменше 13,5 тисяч громадян.

Більшість лікувальних закладів МОЗ досі використовують схеми лікування гепатиту С, які дають не більше 50-60% ефективності та коштують майже у двічі дорожче за нові та ефективні ліки. Окрім того, таке лікування в 3-4 рази довше та через значний перелік протипоказань можливе для обмеженої кількості громадян.

Учасники акції наголошували на необхідності використання нових ЕФЕКТИВНИХ схем лікування, зокрема, через те, що в рамках тих самих бюджетів можна пролікувати значно більшу кількість хворих і з більшою кількістю успішних результатів та зменшити тривалість лікування, а отже і витрати на медичний супровід.

У 2015 році Альянс розпочав першу в Україні програму лікування препаратом нового покоління – софосбувіром, якою планується охопити до 2000 осіб. Станом на 01.07.2016 1092 хворих на гепатит С вже успішно завершили курс лікування. Через 12 тижнів після закінчення терапії (стандартний термін обстеження для визначення ефективності лікування) в учасників програми лікування Альянсу у 93% вірус гепатиту С більше не визначається. Завдяки співпраці Альянсу та МОЗ препарати прямої противірусної дії було включено до Уніфікованого протоколу лікування та внесено до Номенклатури закупівлі лікарських засобів, які можуть закуповуватись за кошти державного та обласних бюджетів. Успішні моделі діагностики та лікування гепатиту С серед уразливих груп, які пілотує Альянс, мають перейматись та впроваджуватись на загальнонаціональному рівні з метою ефективної відповіді на масштабну епідемію в Україні.

Альянс громадського здоров’я та партнерські організації закликали розпорядників державного та місцевих бюджетів ефективно використати створені важелі впливу (протоколи лікування, успішні моделі лікування, нові схеми закупівель) та зупинити епідемію гепатиту С на загальнонаціональному рівні, а також забезпечити конституційне право громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу з боку держави!

Довідка:

У світі понад 150 млн людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я» є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики та лікування ВГС для уразливих груп населення. У 2012 році Альянс-Україна ініціював всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування», основною метою якої є розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні. З 2015 році центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі-Україна впроваджує глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016