Середа, 23 травня 2018
Найважливішим за будь-які ліки завжди є перспектива для людини, „промінчик надії“, інший шлях, яким можна піти, щоб одужати.

У післядень Міжнародного жіночого свята лікар-психіатр вищої категорії Віталій Розін розповів про шокуючі будні „прекрасної половини“,

які часто проходять між тяжкими обов’язками забезпечувати родину та намаганням прийти до тями від симптомів невротичного стану, спровокованого таким життям.

- Переважна більшість „жіночих“ психічних розладів – це невротичні (депресивні та астенічні) стани, що зазвичай виникають через родинні обставини, - констатує завідувач відділення №1 межових станів Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру Віталій Розін. – Інша назва неврозу – хвороба „невідреагованих емоцій“ – її особливість у тому, що хворобливий стан може залишатись з людиною доти, доки залишається ситуація, що його спровокувала.

Сьогодні, через соціально-економічну ситуацію в країні, чоловіки часто не взмозі забезпечити родину. І увесь тягар турботи про господарство, дітей, добробут родини автоматично лягає на плечі жінки. А це – постійна напруга. Це постійний круговорот у голові думок „що робити, де взяти гроші?“. У кращому випадку, чоловік їде на заробітки за кордон – і тоді до постійних страхів жінки додається ще й тривога за чоловіка. У гіршому випадку, чоловік озлоблюється, починає пиячити, з’ясовувати стосунки... Загалом родина завжди лишається найбільш поширеною причиною неврологічних розладів: люди готові миритися з тяжкою роботою, але від сім’ї очікують підтримки, сприймаючи її як фортецю і захист від проблем зовнішнього світу. І всі негаразди тут однозначно сприймаються як потужні удари у спину.

Тож, якщо жінка з дня у день переживає напругу - це не може тривати постійно: в організмі за принципом „слабкої ланки“ рано чи пізно стається збій. Якщо у жінки слабке серце – з’являються симптоми гіпертонії, стенокардії; якщо слабкі судини – з’являється запаморочення та головний біль, порушення зору та шум у вухах; слабкий шлунок – закрепи, проноси, гастрити. Поява цих конкретних проблем зі здоров’ям остаточно замикає коло: „мені погано, бо я хворію, а хворію я, тому що мені погано“. У кожної жінки можуть бути свої симптоми, проте загальним для всіх є тривога - страх, спрямований у майбутнє. Тривати такий невротичний стан може від року до десяти, після чого організм починає звикатися з ним жити, а вияви хвороби стають частиною характеру людини. Таких випадків – до 10%. Бо жінка може роками ходити до лікарів – але ж, перепробувавши різне лікування і не знайшовши причин хвороби, кардіологи або гастроентерологи направляють хвору до нас. Потім має пройти ще якийсь, поки жінка усвідомить, що їй таки необхідно до нас прийти. Оскільки область у нас аграрна, то, зазвичай, і наплив пацієнтів – аграрно-сезонний: найбільше жінок проходить у період до початку весняних городніх робіт та після осіннього збирання урожаю. Тож ми уже сьогодні очікуємо поповнення лікарняних палат психоневрологічного диспансеру.

Переважно, пацієнтками диспансеру стають жінки 18-27 років - або ж ті, кому за 45. Жінки середнього віку, зазвичай, не залишають собі часу задуматися над здоров’ям і проаналізувати свій стан, постійно працюючи і „тягнучи лямку“. Коли ресурс організму вичерпується – опиняються у нас. Лише 25% пацієнток потрапляє до стаціонару через раптові шокуючі обставини, решта – роками терпить якісь обставини і намагається не звертати на них уваги, до того часу, коли усі можливості так „жити“ уже вичерпано.
Тож лікування у стаціонарі важливе не лише через надання професійної допомоги – цей час стає для жінки своєрідним перепочинком, коли вона може зупинитись і переключитись на себе і своє здоров’я. Удома це практично неможливо.
Близько третини пацієнток психоневрологічного диспансеру – постійні. Це випадки, у яких складна життєва ситуація, що спровокувала хворобу, не вирішується роками: чоловік хронічно не працює або п’є, син взяв кредит – а „тягнути“ його тепер доводиться батькам… Ми намагаємося розмовляти з чоловіками, з синами, але змусити до чогось людину не в наших силах. У таких випадках все, що в наших силах - це дати стомленому організму підтримку на певний час.

Найважливішим за будь-які ліки завжди є перспектива для людини, „промінчик надії“, інший шлях, яким можна піти, щоб одужати. У наших умовах робити це лікарю все важче – позитивних тенденцій все менше. Що можна порадити жінці, один син якої – у зоні АТО, інший – на останній стадії онкохвороби, живе з родиною в однокімнатній квартирі, а сама вона живе у селі на п’ять хат, де часто немає світла і газу, а дорога до її дому давно заросла, бо з усіх жителів на вулиці – вона одна?.. Після лікування у нас вона знову поїде у ту глушину – і на прагнення до чого я маю її спрямувати? Який світлий промінчик надії подати?

Більшість наших пацієнток ніколи б не потрапляла до нас, аби пам’ятали про „здоровий егоїзм“: у клопотах про родину ніколи не забувати про себе. Часто, коли питаєш „Що б Ви хотіли змінити у своєму житті?“, більшість жінок губиться, бо настільки забита життям, що навіть не одразу може згадати про найголовніше для себе. Я б порадив одну корисну вправу: ділити лист паперу навпіл – і на одній половині записувати усі важливі справи, зроблені для родини, а на іншій – для себе. Наприкінці тижня – аналізувати, намагаючись урівноважити кількість справ для своєї родини і суто для себе. Навіть живучи у селі, один раз на місяць можна вибратись із звичного середовища – і поїхати у місто на концерт або придбати щось для себе. Давати собі емоційну віддушину - просто необхідно: ліки, які радимо ми, лікарі, „ставлять на ноги“, але жодна пігулка не виправить хронічних проблем удома, і не зробить життя щасливим.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF