Середа, 26 жовтня 2016
Найважливішим за будь-які ліки завжди є перспектива для людини, „промінчик надії“, інший шлях, яким можна піти, щоб одужати.

У післядень Міжнародного жіночого свята лікар-психіатр вищої категорії Віталій Розін розповів про шокуючі будні „прекрасної половини“,

які часто проходять між тяжкими обов’язками забезпечувати родину та намаганням прийти до тями від симптомів невротичного стану, спровокованого таким життям.

- Переважна більшість „жіночих“ психічних розладів – це невротичні (депресивні та астенічні) стани, що зазвичай виникають через родинні обставини, - констатує завідувач відділення №1 межових станів Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру Віталій Розін. – Інша назва неврозу – хвороба „невідреагованих емоцій“ – її особливість у тому, що хворобливий стан може залишатись з людиною доти, доки залишається ситуація, що його спровокувала.

Сьогодні, через соціально-економічну ситуацію в країні, чоловіки часто не взмозі забезпечити родину. І увесь тягар турботи про господарство, дітей, добробут родини автоматично лягає на плечі жінки. А це – постійна напруга. Це постійний круговорот у голові думок „що робити, де взяти гроші?“. У кращому випадку, чоловік їде на заробітки за кордон – і тоді до постійних страхів жінки додається ще й тривога за чоловіка. У гіршому випадку, чоловік озлоблюється, починає пиячити, з’ясовувати стосунки... Загалом родина завжди лишається найбільш поширеною причиною неврологічних розладів: люди готові миритися з тяжкою роботою, але від сім’ї очікують підтримки, сприймаючи її як фортецю і захист від проблем зовнішнього світу. І всі негаразди тут однозначно сприймаються як потужні удари у спину.

Тож, якщо жінка з дня у день переживає напругу - це не може тривати постійно: в організмі за принципом „слабкої ланки“ рано чи пізно стається збій. Якщо у жінки слабке серце – з’являються симптоми гіпертонії, стенокардії; якщо слабкі судини – з’являється запаморочення та головний біль, порушення зору та шум у вухах; слабкий шлунок – закрепи, проноси, гастрити. Поява цих конкретних проблем зі здоров’ям остаточно замикає коло: „мені погано, бо я хворію, а хворію я, тому що мені погано“. У кожної жінки можуть бути свої симптоми, проте загальним для всіх є тривога - страх, спрямований у майбутнє. Тривати такий невротичний стан може від року до десяти, після чого організм починає звикатися з ним жити, а вияви хвороби стають частиною характеру людини. Таких випадків – до 10%. Бо жінка може роками ходити до лікарів – але ж, перепробувавши різне лікування і не знайшовши причин хвороби, кардіологи або гастроентерологи направляють хвору до нас. Потім має пройти ще якийсь, поки жінка усвідомить, що їй таки необхідно до нас прийти. Оскільки область у нас аграрна, то, зазвичай, і наплив пацієнтів – аграрно-сезонний: найбільше жінок проходить у період до початку весняних городніх робіт та після осіннього збирання урожаю. Тож ми уже сьогодні очікуємо поповнення лікарняних палат психоневрологічного диспансеру.

Переважно, пацієнтками диспансеру стають жінки 18-27 років - або ж ті, кому за 45. Жінки середнього віку, зазвичай, не залишають собі часу задуматися над здоров’ям і проаналізувати свій стан, постійно працюючи і „тягнучи лямку“. Коли ресурс організму вичерпується – опиняються у нас. Лише 25% пацієнток потрапляє до стаціонару через раптові шокуючі обставини, решта – роками терпить якісь обставини і намагається не звертати на них уваги, до того часу, коли усі можливості так „жити“ уже вичерпано.
Тож лікування у стаціонарі важливе не лише через надання професійної допомоги – цей час стає для жінки своєрідним перепочинком, коли вона може зупинитись і переключитись на себе і своє здоров’я. Удома це практично неможливо.
Близько третини пацієнток психоневрологічного диспансеру – постійні. Це випадки, у яких складна життєва ситуація, що спровокувала хворобу, не вирішується роками: чоловік хронічно не працює або п’є, син взяв кредит – а „тягнути“ його тепер доводиться батькам… Ми намагаємося розмовляти з чоловіками, з синами, але змусити до чогось людину не в наших силах. У таких випадках все, що в наших силах - це дати стомленому організму підтримку на певний час.

Найважливішим за будь-які ліки завжди є перспектива для людини, „промінчик надії“, інший шлях, яким можна піти, щоб одужати. У наших умовах робити це лікарю все важче – позитивних тенденцій все менше. Що можна порадити жінці, один син якої – у зоні АТО, інший – на останній стадії онкохвороби, живе з родиною в однокімнатній квартирі, а сама вона живе у селі на п’ять хат, де часто немає світла і газу, а дорога до її дому давно заросла, бо з усіх жителів на вулиці – вона одна?.. Після лікування у нас вона знову поїде у ту глушину – і на прагнення до чого я маю її спрямувати? Який світлий промінчик надії подати?

Більшість наших пацієнток ніколи б не потрапляла до нас, аби пам’ятали про „здоровий егоїзм“: у клопотах про родину ніколи не забувати про себе. Часто, коли питаєш „Що б Ви хотіли змінити у своєму житті?“, більшість жінок губиться, бо настільки забита життям, що навіть не одразу може згадати про найголовніше для себе. Я б порадив одну корисну вправу: ділити лист паперу навпіл – і на одній половині записувати усі важливі справи, зроблені для родини, а на іншій – для себе. Наприкінці тижня – аналізувати, намагаючись урівноважити кількість справ для своєї родини і суто для себе. Навіть живучи у селі, один раз на місяць можна вибратись із звичного середовища – і поїхати у місто на концерт або придбати щось для себе. Давати собі емоційну віддушину - просто необхідно: ліки, які радимо ми, лікарі, „ставлять на ноги“, але жодна пігулка не виправить хронічних проблем удома, і не зробить життя щасливим.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016