Середа, 25 квітня 2018
Про що говорять декларації черкаських посадовців?

У червні представники руху проти політичної корупції «Під контролем» проаналізували декларації перших посадових осіб Черкас та області.

Чим багаті — тим і раді

Анатолій Бондаренко з «Батьківщини» став міським головою Черкас у листопаді 2015 року. У декларації він вказав дохід у 26 тисяч гривень, а у родини — 706 тисяч гривень. При цьому в автопарку мера Черкас знаходиться чотири легкових і два вантажних авта, а в родини — ще три легковики: два «Lexus» і одна «Mazda». У родини Бондаренків дві земельні ділянки, 2 будинки і 2 квартири.

У міського голови — два перші заступники. Один з них, Станіслав Овчаренко, задекларував 180 тисяч гривень доходу і 473 тисячі гривень на банківських рахунках. Посадовець володіє земельною ділянкою на 600м2, будинком, квартирою та гаражем, де тримає дві «ToyotaCamry».
Його коллега Тарас Хвиль за минулий рік отримав 136 тисяч доходу, все — із зарплатні. У Тараса Васильовича є дві квартири та три автомобіля: «BMW», «SubaruImpreza» та «MercedesBenz».

Олександр Радуцький, секретар міської ради, задекларував 157 тисяч гривень. Він володіє найбільшою кількістю земельних ділянок серед своїх колег: їх у нього аж чотири. Крім того, у родини Радуцьких дві квартири (одна з них — 12 м2) та будинок, а з транспорту — «Kia» та «Ford».

Заступник міського голови з питань ЖКГ Роман Буданцев вказав у декларації за 2015 рік 33 тисячі гривень доходу — заробітна плата. Саме тоді він працював директором товариства з обмеженою відповідальністю у Кіровограді. Тим часом у родини Буданцевих три квартири, одна земельна ділянка і «Toyota Highlander».

Приблизно вдвічі більше задекларував Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКГ: 75 тисяч гривень. Родина — удесятеро більше: 763 тисячі гривень. Живе Наумчук з дружиною та батьками у будинку, що належить родичам. Зате він водить «FordFocus» 2012 року випуску. Крім того, у 2015 році Андрій Миколайович погасив кредити на 36 тисяч гривень і застрахувався на 23 тисячі.

Директор департаменту містобудування та архітектури Артур Савін за 2015 рік отримав 83 тисячі гривень доходу, а його родина підприємницькою діяльністю надбала 144 тисячі гривень прибутку. Савіни володіють просторим будинком та двома ділянками землі і не мають машини. Натомість родина має частку у публічному акціонерному товаристві.

Ну, а «найбагатшим» у Черкаській міськраді, якщо брати задекларовані доходи, можна назвати заступника мера з питань архітектури та містобудування Сергія Гуру. У 2015 він отримав доходи у 1,2 мільйони гривень, з яких лише 21 тисяча — заробітна плата. Гура володіє двома квартирами і трьома земельними ділянками, а його родина — двома автами: ВАЗ та «Infinity».

Варто зазначити, що декларації усіх керівників міста, виконкому та виконавчих органів за 2015 рік знаходяться у відкритому доступі на сайті міської ради. Це дозволяє позитивно відзначити Черкаси серед інших міст.

Скупий на декларації сайт обласної ради

Голова Черкаської облради Олександр Вельбівець задекларував за 2015 рік 78 тисяч власного доходу і 79 тисяч — дружини. У сім’ї є гараж, але немає машини. Також Вельбівці володіють земельною ділянкою площею 1500 м2 та квартирою.

Його заступник Валентин Тарасенко задекларував дохід на суму 477 тисячі гривень, з яких майже 111 тисяч — матеріальна допомога. Родина володіє будинком і трьома земельними ділянками, а ще — трьома автомобілями, один з яких — «FordKuga». Минулого року погасив кредит в «Ощадбанку» на суму 43 тисячі гривень.

«Найбагатшим» декларантом обласної ради, до якого вдалося дістатися аналітикам, — це Олег Баштан, директор товариства з обмеженою відповідальністю та представник «Радикальної партії». Він задекларував 1,25 млн гривень, більшість — прибуток від депозиту. Щоправда, Баштан вказав, що на банківських рахунках має 514 тисяч, тому незрозуміло, як дивіденди з цієї суми можуть складати більше мільйона. Також Баштан володіє часткою статутного капіталу. Окрім цього, у родині є квартира, дві ділянки землі і гараж, у якому Олег Васильович тримає «Lexus».

Колега Баштана по партії Вадим Гайович подав декларацію як головний диригент міжнародного благодійного фонду. Вона здивувала аналітиків, адже депутат облради, згідно документу, не має ані родини, ані житла, ні автомобіля — чоловік просто нічим не володіє. При цьому він задекларував майже 123 тисячі гривень.

Керівник фракції УКРОП Андрій Сегедь задекларував рекордно малий дохід — 5773 гривні, у той час, як його дружина — 95,5 тисячі гривень. Також саме вона володіє земельною ділянкою, будинком і квартирою, якими користується сім’я.

Варто відзначити, що на сайті Черкаської облради у відкритому доступі знаходиться дуже мало декларацій депутатів. За цим показником вона значно відстає від міської ради.

Аскетична облдержадміністрація

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко задекларував майже 115 тисяч гривень доходу, що майже у 50 разів менше, ніж прибуток його родини. Члени сім’ї заробили 1 млн гривень переважно підприємницькою діяльністю. У родини Ткаченків знаходиться у володінні 3 земельні ділянки, 2 будинки, квартира і нежитлове приміщення в центрі Черкас. Їздить родина на «RangeRoverEvoque» 2012 року випуску. На банківських рахунках родина має 180 тисяч грн.

Попри це, «найбагатшим» декларантом ОДА, якщо не враховувати дохід родини, можна назвати Віталія Коваля. Він отримав майже 136 тисяч гривень доходу — все з заробітної платні. На відміну від колег, Віталій Володимирович отримав 17 тисяч гривень з викладацької та наукової діяльності. Перший заступник голови ОДА має квартиру і жодного авта, а на рахунках тримає майже 30 тисяч гривень.

Сергій Овчаренко, заступник голови ОДА, задекларував 67 тисяч гривень, а його родина — 451 тисячу гривень, все — від підприємницької діяльності. Родина володіє трьома земельними ділянками та нерухомим майном площею 710 м2. Ані квартира, ані будинок не задекларовані, зате у звіті вказано дві автівки: «Audi A4» 2012 року та «RangeRover» 2013 року. Крім того, у 2015 році Сергій Миколайович погасив майже 47 тисяч боргів.

Інший заступник голови ОДА, Костянтин Омаргалієв, задекларував 67 тисяч гривень власного доходу і 13 млн гривень прибутку дружини від підприємницької діяльності. Більше у родини, згідно декларації, нема нічого: ні житла, ні машин, навіть земельних ділянок.

Їхній коллега Ярослав Березань за 2015 рік вказав у декларації 53 тисячі гривень доходу, зате у дружини — 431 тисяча гривень, переважно від підприємницької діяльності. До того ж, вона володіє земельною ділянкою і двома квартирами, а сам Березань — нежитловою нерухомістю площею 181 м2. Ярослав Григорович їздить на «ToyotaLandCruiserPrada» 2004 року, а його друга половина — на «Mazda 3» 2013 року випуску. За 2015 рік дружина Березаня погасила позику на суму 72 тисячі гривень.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF