Понеділок, 24 жовтня 2016
ОСББ

У Черкасах нині налічується 170 ОСББ, і їхня кількість постійно зростає. Деяким з них по 15 років. Що ж люди роблять після того, як об’єднуються? Вони планують капітальний ремонт. У минулому році для цього місто надало ОСББ 6,5 млн гривень фінансової підтримки.

Найголовніші потреби – це ремонти мереж, дахів, а також утеплення і модернізація систем теплопостачання.
Громадське ТБ: Черкаси продовжує цикл сюжетів про комунальний вибір. І сьогодні ми покажемо, який же вигляд має реальне ОСББ.

ОСББ „Прометей“, що по вулиці Смілянській, 75, є одним з найстарших об’єднань у місті – йому вже 14 років. За цей період гуртожиток не став зразковим, однак попри зовнішню недосконалість будівлі, зміни тут відчутні.

Голова правління ОСББ „Прометей“ Володимир Понура розповідає, що в будинку вдалося повністю замінити електропроводку, оновити покрівлю даху, замінити вікна в коридорах, поставити нову кабіну ліфта, тепловий бойлер, замінити вхідні двері, встановити у під’їзді економні світильники із датчиками руху. „Спершу потрібно вибудувати структуру будинку, а потім вже переходити до оздоблення, – каже Володимир Якович. – Багато хто мені дорікає, що я не роблю косметичного ремонту, що стіни облуплені, але ми в ОСББ робимо багато важливих робіт, які зовні непомітні“.

Фінансові можливості ОСББ

Якщо ви об’єдналися з сусідами в ОСББ, то можете розраховувати на фінансову підтримку міста. Щороку міська влада збільшує розмір видатків для таких об’єднань та задовольняє 100% заявок.

Головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ Черкаської міської ради Юрій Кучеренко розповідає, на яку ж допомогу можуть розраховувати власники квартир.

— У Черкасах нині діє дві програми співфінансування ОСББ: міська та державна. ОСББ має можливість залучити гроші з міського бюджету і виконувати роботи з капітального ремонту ліфтів, покрівель і енергоощадних заходів на умовах 50/50. Тобто маючи на рахунку ОСББ певну суму, можна її подвоїти за допомогою міської влади і виконати вдвічі більший обсяг робіт. Якщо ОСББ новостворене, протягом року воно може розраховувати на підтримку міської влади в обсязі 70%, – пояснює Юрій Олександрович. – Державна програма працює через кредитні установи „Ощадбанку“ та „Укргазбанку“. Якщо ОСББ виконує кредитні зобов’язання, держава повертає 40% вартості матеріалів, а міська рада сплачує відсотки по кредиту.

Утім незважаючи на такі оптимістичні цифри, є нарікання на те, що у Черкасах відсутня єдина стратегія розвитку житлово-комунальної галузі. Місто щороку виділяє бюджетні кошти як на допомогу ОСББ, так і комунальним підприємствам. Таким чином, пріоритети залишаються невизначеними. Голова правління ГС „Асоціація голів ОСББ та ЖБК „На варті“ Володимир Друмашко каже, що Програма розвитку і утримання житлово-комунального господарства міста Черкаси на 2016-2020 роки є неефективною та не дає можливостей розвитку для відповідальних співвласників. „Поки я бачу, що єдина стратегія відсутня, або ж вона має хаотичний, „латковий“ характер, – говорить Володимир. – Її треба звести докупи і показати, що відповідальність буде підтримуватися фінансово. Бути безвідповідальним має стати невигідно“.

Нещодавно на сесії міської ради депутати зменшили бюджет для ОСББ – із десяти мільйонів гривень залишили всього три. Секретар міської ради Олександр Радуцький пояснив такий крок тим, що нині подано заявок на співфінансування всього на 15 тисяч гривень, тож немає потреби резервувати 10 мільйонів для ОСББ. Однак він запевнив, що як тільки запити від співвласників багатоповерхівок досягатимуть верхньої межі, її неодмінно збільшать. „Я вам гарантую, і міський голова гарантує, що в повному обсязі всі заявки на співфінансування, які подадуть до міськради, будуть проплачені, – пообіцяв Олександр Романович. – Ми залишаємо 3 мільйони гривень“.

Що мотивує людей створювати ОСББ?

Причини для об’єднання з сусідами можуть бути різними. Для одних – бажання більш ефективно витрачати кошти, які сплачують за комунальні послуги. Поштовхом для інших є впровадження закону „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку“, відповідно до якого жителі багатоповерхівок мають обрати спосіб управління своїм будинком до 1 липня 2016 року.

ОСББ „Прометей“ Володимир Понура організував через безвихідь – у 2000 році гуртожиток на 103 квартири опинився без управителя. Тож люди вимушені були взяти справу у свої руки. Володимир Якович каже, що тоді в нього було мало підтримки, адже про ОСББ мало хто чув. Та й ризики були великі. „Зараз простіше, адже ви можете на свої збори запросити вже діючого голову ОСББ, який про все розповість, а кого тоді міг запросити я? Ми були 5 чи 6 ОСББ у місті, а серед гуртожитків – узагалі перші, – розповідає Володимир Понура. – Я тоді дуже сильно ризикував і своєю репутацією, і долею людей, адже на мене лягала вся відповідальність за будинок. Але час, наполегливість самих громадян, правління і моя активність показали, що це ОСББ може працювати“.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016