Четвер, 27 жовтня 2016
Михайлюк

Український захисник Святослав Михайлюк цього сезону дійшов зі своєю командою Університету Канзасу до чвертьфіналу плей-оф NCAA. Наступний сезон стане для нашого баскетболіста третім у студентській лізі США. Та головна мета, до якої йде вихованець Черкаських Мавп – NBA. Про це та інше Сві, як його називають за океаном, розповів прес-службі ФБУ.

– Святославе, з чого почався для тебе баскетбол? Ти зі спортивної сім’ї?

– Усе почалося, коли мені було 7 років. Якось до нас у клас зайшов викладач фізкультури Олександр Миколайович Молчанов та запропонував займатися баскетболом. Я погодився. Так все і почалося для мене.

– Той вчитель і став твоїм першим наставником?

– Мені пощастило, можна сказати, що у мене їх два. Та людина, яка мене привела в баскетбол і людина, яка мене всьому навчила. У шкільній баскетбольній секції, як я вже казав, ним став Олександр Миколайович. А коли мені було дев’ять, в 2006 році, в Черкаси приїхав Максим Сергійович Міхельсон, він переглядав дітей в команду 1996 р.н і звернув увагу на мене, хоч я і був на рік молодший від інших хлопців. З тих пір я, можна сказати, почав професійно займатися баскетболом. У дев’ять років, і моїм першим “професіональним” тренером став Максим Сергійович.

– Підтримуєш з ним зв’язок?

– Звичайно. Коли я приїжджаю в Черкаси, намагаюся обов’язково зайти в школу і зустрітися з Олександром Миколайовичем, та й з іншими вчителями теж. Минулого року, коли приїздив додому, мене теж запрошували в школу. У актовому залі зібралися учні і ми спілкувалися на тему навчання та життя студентів за кордоном. Адже я вчився в Черкасах в першій міській гімназії. Це школа з посиленим вивченням іноземних мов, на мій погляд – найкраща школа в місті і одна з кращих в Україні. Багато її випускників їдуть вчитися в закордонні вузи. Сподіваюся, всім був цікавим той досвід, яким я спробував поділитися. Ну, а з Максимом Сергійовичем спілкуємося взагалі дуже часто, він навіть влітку прилітав до мене в Канзас, щоб попрацювати зі мною.

– Ти досить швидко потрапив у Черкаські Мавпи?

– У 2006 році я вже був у складі команди 1996 р.н. Ми тоді в перший же рік стали срібними призерами ВЮБЛ. Потім було ще 5 чемпіонських титулів. Взагалі відмінний був час. Відмінний колектив, ми були всі як одна сім’я. Все фанатіли однією ідеєю – БАСКЕТБОЛ.

– Чи багато навчився за час виступів за Мавпи?

– Усі ази професіонального баскетболу я вивчив у Черкасах. Зараз мені це дуже допомагає.

– Як надійшла пропозиція про переїзд до Америки?

– Я брав участь практично у всіх кращих баскетбольних кемпах світу. Одного разу, на великий подив, мене в 17 років запросили на престижний Nike Hoop Summit. Я був наймолодший учасник за всю історію цього табору, але мені вдалося добре себе там зарекомендувати і надійшло дуже багато пропозицій від університетів США. У тому числі і з Канзасу.

– Чи легко дався переїзд?

– Безпосередньо сам переїзд дався легко, а ось рішення – не дуже. Як я вже казав, було дуже багато пропозицій, практично всі провідні університети пропонували стипендію. Ми дуже довго думали, але вибрали Канзас. І я не шкодую.

– Ти не приховуєш, що твоя головна мета – НБА. Які успіхи на цьому шляху?

– Так, звичайно, моя мета – НБА. Усі хочуть потрапити туди і я теж. Я відчуваю, що близький до досягнення своєї мети і багато для цього зробив, багато чим пожертвував, але потрібно ще більше працювати кожен день і ніколи не зупинятися. Тільки так. Це найсильніша ліга і я хочу не просто потрапити туди, а грати там.

– Чому вирішив грати за університетську команду? Адже тебе запрошували в клуби.

– Мені завжди хотілося грати в NCAA. Це була моя мрія. Канзас – один з кращих університетів в штатах і саме там придумали баскетбол. Саме тут почалася історія баскетболу і Канзас дуже цим пишається. У місті всі живуть цією командою. Усі її люблять і вболівають за неї. Тут здається, що навіть повітря просочене баскетболом. Я це відчув під час свого візиту в Канзас першого разу. Тому вибір був зроблений саме на користь цього університету.

– А які клуби запрошували?

– Кликали в Росію, Іспанію, ще деякі країни. Але врешті-решт розглядалися тільки три варіанти: залишитися вдома, Іспанія або США. Але, як я вже казав, NCAA була мрією, тому вибір був очевидним.

– Не шкодуєш про свій вибір? Хіба не хотілося заробляти більше?

– Ні. Я зробив правильний вибір. Навіть не думав про гроші. Думав про те, де я зможу вирости в хорошого баскетболіста і де я буду ближчим до своєї головної мети – НБА. Так, був і залишається ризик, що в Канзасі у мене будуть дуже сильні конкуренти. Але якщо я хочу потрапити до найсильнішої ліги планети, то навіщо мені туди йти, якщо я не зможу витримати конкуренцію зі студентами в Канзасі. І мало того, маючи сильних партнерів, які, як і я, хочуть опинитися на драфті, я щодня розвиваюся з ними. Перший рік я грав з Келлі, сьогодні він гравець НБА. Цього року у мене конкурентом був Селдон. Упевнений, він теж піде в першому колі драфту. Це сильні партнери. Плюс на сьогодні я вже повністю адаптований до життя спортсмена в США.

А це, повірте, дуже не простий момент.

– Раніше ти зазначав, що не хотів би грати в Росії. Чому?

– На той момент я взагалі не розглядав варіанти продовження кар’єри в Росії. Мета була NCAA. Це виключно баскетбольний погляд. Не більше.

– Якими були перші враження від Америки?

– Це було неймовірно. Коледж, баскетбол, Америка … Було як у фільмі.

– Які труднощі довелося долати в першу чергу?

– Перш за все це мова. Дякую першій гімназії, мій рівень англійської був досить високим. Але все ж не ідеальним, особливо в баскетбольній термінології. Іноді ми стикалися з нерозумінням. Але не скажу, що було критично. Буквально через кілька місяців все вирівнялося. Знову таки, дякуючи рідній школі база була відмінна.

– Мову ти непогано знав, отже неважко було адаптуватися до життя в США?

– Загалом так. Перший рік я відвідував лише уроки англійської. Це дуже допомагало.

– Як переживаєте поразки? Адже не завжди вдається перемагати.

– Тут все трохи інакше. Ми не робимо проблему з поразки. Усі знають, що працюють на 101% для перемоги і ніхто не збирається поступатися. І якщо команда програла, ми йдемо вперед, думаємо про наступну гру, кожен намагається працювати ще більше, щоб змінити ситуацію і більше цього не повторилося. Плюс вболівальники підтримують нас в будь-якій ситуації. Вони просто люблять команду. Не важливо, виграли ми чи програли. Це дуже допомагає.

– У тебе важкий розклад?

– Університет, тренування, під час сезону дві гри в тиждень.

– Як вдається поєднувати баскетбол з навчанням?

– Тут все підлаштовано під нас, під баскетбол. Так що поєднувати все набагато легше ніж в Україні. Пам’ятаю як ми з Максимом Сергійовичем працювали о 6:30 ранку, потім батько мене віз до школи, зі школи віз на тренування, потім домашні завдання і на наступний день такий же графік … Ось це було не легко. А тут все досить просто.

– Як знімаєш втому після матчів?

– Займатися чимось додатково немає часу. Лише баскетбол. Намагаюся просто більше спати і відпочивати.

– У вас дружня команда. Чи зустрічаєтеся за межами майданчика?

– Так звичайно. Ми дуже дружні. Живемо всі разом. Навчаємося теж разом. Це майже сім’я.

– Є якісь особисті чи командні ритуали перед виходом на майданчик?

– Ні, ніяких ритуалів та забобонів немає.

– Чи доводиться себе в чомусь обмежувати, дотримуватись особливого режиму?

– Так. Намагаюся більше спати. Як мінімум 8 годин. Плюс намагаюся споживати корисну для організму їжу. Ну, і триматися осторонь від дурниць.

– Ти – молодий. Хіба не хочеться інколи скасувати всі обмеження, погуляти, пропустити тренування?

– Ні. Тут такого навіть в думках немає. Ніхто навіть подумати не може про пропуск тренування. Всі знають, що повинні робити і дотримуються правильного режиму.

– Як харчуються баскетболісти в Америці?

– Всі харчуються по різному. Звичайно, нам дають рекомендації. У роздягальні висить перелік продуктів, які нам рекомендовано вживати. І кожен намагається дотримуватися корисного харчування.

– І яка твоя улюблена страва?

– У Америці я спробував багато нової для мене та смачної їжі. Зараз у мене досить багато улюблених страв. Але завжди хочеться приїхати в Україну і з’їсти звичайну картоплю з відбивною.

– Чим захоплюєшся у вільний час?

– Намагаюся більше спати, відновлювати сили. Коли є час, дивлюся фільми або граю у відеоігри.

– Які дивишся фільми? Яка музика подобається?

– Зараз дивлюся багато серіалів. Наприклад, Arrow, Flash, Prison break. А з музики найбільше подобається реп.

– А як щодо книг?

– Останнім часом читаю те, що задають в університеті. А так не скажу, що я захоплююся читанням, краще піду додатково покидаю.

– Хотів би щось змінити в кар’єрі? Чи розглядав інші пропозиції?

– З цього року після 19-ліття у мене з’являється можливість йти на драфт. Відтепер є тільки два варіанти: залишитися в Канзасі або пробувати свої сили в НБА. Інших варіантів не розглядаю.

– Різниця між українським та американським баскетболом відразу впадає в око?

– Так. Вона дуже величезна. Починаючи від рівня організації, ставлення громадськості, популярності і закінчуючи рівнем самого баскетболу.

– На батьківщині уважно стежать за твоїми виступами. Радіють перемогам, хвилюються після поразок… Часто повертаєшся в Україну?

– Приїжджаю один раз на рік. Після навчального року. Це єдиний час коли можу приїхати і побути з родиною.

– Сумуєш за рідною домівкою?

– Я б не сказав, що сумую саме за домівкою. Уже звик жити в Штатах. Але сильно сумую за батьками, тренером і одноклубникам.

– Яке найулюбленіше місце вдома?

– Баскетбольний майданчик.

– Підтримуєш зв’язок з українськими баскетболістами та тренерами?

– Звичайно. Багато спілкуюся зі своїм тренером з Черкас Максимом Михельсоном. Він для мене як батько в баскетболі та й поза грою дуже допомагає. Ну, і звичайно, спілкуюся зі своїми партнерами по команді в Черкасах. Ми були як одна сім’я.

– Зараз в НБА грає Олексій Лень. Раніше був Кирило Фесенко. Спілкувався з ними?

– Кілька разів спілкувався з Олексієм. З Кирилом не довелося.

– А з ким найчастіше спілкуєшся?

– З друзями по команді. Ми живемо всі в одному корпусі, до речі, новому, спеціально збудованому для баскетбольної команди, тільки цього року відкрили. У нас навіть в холі баскетбольний майданчик (точніше половина майданчика). Щоб, якщо раптом захочемо покидати, не потрібно було в зал йти. Ми дуже дружні. Всі як одна велика сім’я.

– Хто для тебе є головними наставниками в житті та грі?

– Звичайно, це батьки та Максим Сергійович.

– Яка в тебе мрія? Які плани на майбутнє?

– Як у будь-кого з баскетболістів – грати в НБА.

– А який життєвий девіз?

– Ніколи не здаватися.

За матеріалами сайту ФБУ

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016