П'ятниця, 28 жовтня 2016
Порошенко

Президент Петро Порошенко виступив на засіданні 13-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії - YES - "Світ, Європа і Україна: шторми змін".

Головні тези промови президента України наводить Gazeta.ua.

Про російську агресію

"Два з половиною роки Україна бореться із зовнішньою агресією. Це не громадянська війна. Це не конфлікт в Україні. Це ні що інше, як агресія Росії проти суверенної, вільної демократичної України. Ми повинні використовувати лише це слово".

Про українську армію

"Нас доблесно оберігає українське військо, яке вдалося відновити буквально на марші. Стан війська ми й наші іноземні партнери бачили під час військового параду на 25-ту річницю української Незалежності. Ми створили цю армію за два роки. І це не нові танки, не нові системи залпового вогню, не нова артилерія. Нова армія – це новий український воїн. Мотивований, патріотичний, професійний, молодий. Більшість із них народилися після здобуття країною незалежності. На них не позначилось наше радянське минуле. Вони знають, за що вони б'ються".

Про Крим

"Росія перетворює український Крим на військову базу, свавільно змінюючи стратегічний баланс в Чорному та Середземному морях на свою користь.

Крим перетворюється на концентраційний табір, за "найкращими стандартами" репресій та каральної медицини радянського зразка. Випадок з Ільмі Умеровим, якого примусово помістили у психіатричну клініку, яскраво продемонстрував злочинну і цинічну сутність політики Кремля до проукраїнських активістів в окупованому Криму".

"Ми не визнаємо легітимність російських виборів на окупованій території України. А ті, кого оберуть до складу Державної Думи від Криму, насправді купують собі "членський квиток" до санкційного клубу."


Про "Мінськ"

"Дорікають, мовляв українська сторона продовжує "впиратися" і не йде далі політичним треком мінського врегулювання. Повторюю: ми вже підставляли щоку. Підставляли так, що ледве живими лишилися. Жодного кроку, допоки російська сторона не пройде свою дистанцію по безпековому треку. Саме в безпеці нині криється ключ до мирного врегулювання на Донбасі".

"Демократичний світ втрачає контроль над власними цінностями. Росія намагається "влізти в голову" західній цивілізації: євроскептицизм, антиамериканізм, ізоляціонізм руйнують систему координат західної цивілізації. Результат - з'явився шанс на побудову "альтернативної" Європи. Європи, побудованої на егоїзмі, популізмі та цинізмі. Із виборами у ключових європейських столицях можлива поява абсолютно нової Європи. Наступні місяці стануть для Заходу справжнім моментом істини".

"Я чую про скарги європейського бізнесу про нібито величезні втрати від санкцій проти Росії. Насправді це не втрати, а інвестиції у вашу безпеку, ваш спокій. Лише вдумайтесь: більшість, якщо не всі надприбутки від нафти, газу, торгівлі з країнами Заходу Росія використала не на модернізацію економіки і господарства, не на поліпшення способу життя, а на корупцію і масштабну модернізацію війська, яке зараз загрожує Україні і Європі – нашій і вашій безпеці. Не можна дозволити, щоб зароблені на торгівлі із Заходом євро чи долари повернулися з Росії до нас кулею чи ракетою".

Про вимоги до Росії

"Росія повинна забезпечити стале та всеохоплююче припинення вогню на Донбасі. Що означає російське перемир'я проголошене без наших друзів і партнерів – Німеччини і Франції – ми побачили за останню добу, коли нам обіцяли припинення вогню, а відбулось більше 30 обстрілів, включно із мінометними та артилеристськими. Повинно бути припинено постачання на українську територію власних регулярних військ, зброї, боєприпасів і військової техніки.

Повинен бути забезпечений безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до окупованої території Донбасу і Криму. Наданий повний доступ міжнародним спостерігачам до тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

Наступна вимога – це те, що вказано у Мінських угодах – вивести російські війська з території України,

Звільнити українських бранців і політичних в'язнів – Сенцова, Кольченка, Карпюка, Клиха, Жемчугова і десятки інших".


Про посилення санкцій

"Без санкцій ми нічого не зробимо! У нас немає солдатів НАТО, ми захищаємося власною зброєю, але санкції – єдиний механізм утримати Путіна за столом переговорів. І ми на це розраховуємо. Бо коли ми ведемо мову про санкції, йдеться не лише про Мінські домовленості.

Якщо санкції будуть пом'якшуватися чи їх знімуть, чи Росія піде з України, Донбасу чи з Криму? Чи вони виведуть свої війська, відпустять політичних в'язнів, чи вони будуть співпрацювати з ОБСЄ і чи Росія зробить щось для того, щоб пояснити своєму народу - чому знімають санкції? Пояснення цьому немає і це крок задля нашого майбутнього. Європейського майбутнього".

Про підтримку від МВФ

"Позавчора було рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співпраці з Україною та виділити додаткові обсяги фінансової підтримки допомоги. Це міжнародний знак якості та визнання ефективної роботи української влади на шляху реформ. Тепер це сигнал для інвесторів, що прийдуть в Україну – ми успішно співпрацюємо з МВФ".


Про безвізовий режим

"Лібералізація візового режиму є надзвичайно важлива. Україна це заслужила по праву і справедливості. Ми виконали всі 144 критерії візової лібералізації. Ми маємо звіт оціночної місії, я звернувся до заступника голови Європейської комісії із законодавчими ініціативами. Сподіваюся, що на початку жовтня Європейський парламент проголосує на користь цього і буде ухвала Європейської ради".

13-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії - YES - "Світ, Європа і Україна: шторми змін" проходить у національному культурно-музейному комплексі "Мистецький арсенал". У роботі форуму взяли участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів із 20 країн.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016
Президент Украины Петр Порошенко

Порошенко обвинил Россию в агрессии против независимой Украины

27 жовтня, 2016
Ніхто, хто легально працює в Україні не зможе отримувати зарплату менше 3200.

На що вплине зростання мінімальної зарплати

27 жовтня, 2016
МВФ

Місія МВФ прибуде в Україну на початку листопада

27 жовтня, 2016
Столтенберг

НАТО готується до протистояння з Росією

27 жовтня, 2016
Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016