Вівторок, 25 жовтня 2016
Громадський бюджет

Цього року Черкаси продовжують втілювати успішний досвід відкритої та доступної для всіх черкасців програми «Громадський бюджет». На ці цілі у міському бюджеті міста вже передбачено 5 млн гривень. Тож міська влада Черкас запрошує усіх черкасців зробити місто комфортнішим, сучаснішим, представивши власні проекти, кращі з яких будуть втілені у 2017 році за бюджетні гроші.

Прийом проектів здійснюватиметься з 1 по 30 липня, а голосування триватиме з 1 по 14 листопада 2016 року. Про це йшлось під час прес-конференції за участю міського голови Анатолія Бондаренка, керівництва департаменту фінансової політики міськвиконкому, а також громадськості міста.

У своєму виступі Анатолій Бондаренко акцентував, що прозорість розподілу бюджетних коштів – один з пріоритетів роботи міської влади.

Тож закликав громаду міста долучатись до цього процесу, подавши свої проекти на участь у програмі „Громадський бюджет“.

— Наш департамент фінансової політики є одним з прогресивніших в Україні, який одним з перших торік успішно реалізував такий масштабний проект. А нині наші фінансисти консультують своїх колег з інших міст щодо впровадження „Громадського бюджету“, – зауважив АнатолійБондаренко.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міськради Наталія Джуган розповіла, що програма „Громадський бюджет“ цього року реалізуватиметься вдруге і є досить прогресивною за своєю суттю. Адже дозволяє бюджетні кошти використовувати абсолютно публічно та демократично, надавши для всіх наших громадян рівні умови у визначенні на що їх варто витрачати.

Наталія Володимирівна наголошує, що таке право мають не лише повнолітні жителі нашого міста, котрі мають відповідну реєстрацію у паспорті. Але й – іногородні, які в Черкасах проживають, вчаться, працюють чи проходять військову службу. Для участі у програмі „Громадський бюджет“ потрібно, аби вони, так би мовити, засвідчили свою приналежність до нашого міста. Приміром, пред’явивши студентський квиток – для студентів, чи документи з місця роботи або служби.

— Коли ми починали у минулому році займатись цим проектом за підтримки Фундації ПАУСІ, то були у п’ятірці міст України, які працювали над втіленням задуманого. Нині ж в нашій державі подібний досвід впровадження „Громадського бюджету“ вже прагнуть перейняти близько 50 міських та районних рад, – зауважує голова координаційної ради з питань громадського бюджету Роман Жовнір.

За його словами, проаналізувавши минулорічний досвід реалізації цієї програми координаційна рада у співпраці з громадським активом міста розробили деякі зміни, які були затверджені виконавчим комітетом та міською радою. А саме:

  • додано вимоги до проекту щодо загальної доступності жителів до виконаного проекту та мати конкретне місце реалізації;
  • визначено встановлення підсумків серед проектів з обсягом коштів до 300 тис. грн в межах 25 відсотків загальної суми визначеної Програмою на наступний рік та серед проектів з обсягом коштів від 300 до 1000 тис. грн (включно) в межах 75% загальної суми визначеної Програмою на наступний рік.
  • комунальним підприємствам та іншим надавачам житлово-комунальних послуг (за згодою) розміщувати рекламу Громадського бюджету;
  • збільшено строки для розгляду поданих проектів координаційною радою з 5 до 15 робочих днів;
  • збільшено строки для розгляду поданих проектів департаментами з 20 до 30 робочих днів;
  • розроблення бланку для можливості уточнення поданих проектів;
  • уточнення вже існуючих бланків (бланку-заяви для подання проекту, аналізу координаційною радою та департаментами);
  • можливість голосувати за 4 проекти. Роман Жовнір пояснив, що вищезазначені зміни сприятимуть більш прозорому та демократичному підходу до процесу підготовки, відбору, голосування та визначення переможців. Аби, так би мовити, перемагали ті проекти, які справді є більш популярними та потрібними, а не ті, задля яких „примусово“ зганяють людей (працівників закладу, батьків учнів чи студентів).

Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міськради Тетяна Харенко розповіла про вимоги до поданих проектів від громадськості. Зокрема, їх кошторис не повинен перевищувати 1 млн грн та вони мають бути підтримані щонайменше 10 людьми. Крім цього, період реалізації таких проектів має відбуватись лише протягом року. Обов’язковою умовою є загальна доступність жителів до виконаного проекту.

– Тобто, аби цей проект був актуальний не лише для якогось конкретного дитсадка чи школи (де, приміром, зроблять ремонт чи придбають обладнання), а загалом – для всіх черкасців. На це особливо торік нарікали учасники проекту та громадськість міста, вважаючи дещо несправедливим рівні підходи у фінансуванні проектів із загальнодоступним спрямуванням та закладів з обмеженим доступом, – зазначила Тетяна Іванівна.

Разом з тим, додала, що повноваження щодо реалізації проектів надані винятково виконавчим органам Черкаської міської ради.

– Адже у нас вже були випадки, коли торік окремі активісти, подаючи проекти, сподівались, що ми їм на банківську картку будемо переводити гроші, аби вони власноруч втілювали в життя свої ідеї. Але всі ми працюємо у рамках Бюджетного кодексу та українського законодавства, яке визначає чіткі умови використання бюджетних коштів. Реалізовувати проекти, які переможуть у програмі „Громадський бюджет“, будуть за напрямом діяльності  відповідні департаменти Черкаської міської ради у співпраці з їх авторами. Тому закликаю авторів проектів бути активними не лише на стадії підготовки, подання та голосування, але й під час їх безпосередньої реалізації,  здійснюючи технічний супровід свого проекту, – наголосила Тетяна Харенко.

Саме так, до речі, це відбувається зараз, коли втілюються минулорічні проекти-переможці. У більшості з них вже готова проектно-кошторисна документація, здійснена експертна оцінка і нині триває підготовка до безпосереднього початку робіт.
 gromadsky budjet

gromadsky budjet2 

Нагадаємо:

У 2015 році 6 кращих проектів від громадськості міста стали переможцями програми „Громадський бюджет“, що реалізувався в Черкасах за підтримки Фундації ПАУСІ.

Саме ці проекти будуть втілені у 2016 році за бюджетні кошти. Серед них: облаштування тротуарною плиткою подвір’я Черкаської гімназії №9 ім. О. Луценка; створення комфортних умов у дитсадках №35, 83 і 18; а також – благоустрій алеї парку „Перша Черкаська міська лікарня“ та відкриття спортзалу імені Сергія Амброса.

Загальний кошторис поданих проектів-переможців складає 4 млн 990 тисяч гривень, які закладені у міській казні у рамках програми „Громадський бюджет“. Тоді як всього за таку можливість торік змагались 39 громадських проекти, допущені до голосування, загальна сума яких сягала понад 20 млн гривень.
 

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016