П'ятниця, 23 березня 2018
Громадський бюджет

Цього року Черкаси продовжують втілювати успішний досвід відкритої та доступної для всіх черкасців програми «Громадський бюджет». На ці цілі у міському бюджеті міста вже передбачено 5 млн гривень. Тож міська влада Черкас запрошує усіх черкасців зробити місто комфортнішим, сучаснішим, представивши власні проекти, кращі з яких будуть втілені у 2017 році за бюджетні гроші.

Прийом проектів здійснюватиметься з 1 по 30 липня, а голосування триватиме з 1 по 14 листопада 2016 року. Про це йшлось під час прес-конференції за участю міського голови Анатолія Бондаренка, керівництва департаменту фінансової політики міськвиконкому, а також громадськості міста.

У своєму виступі Анатолій Бондаренко акцентував, що прозорість розподілу бюджетних коштів – один з пріоритетів роботи міської влади.

Тож закликав громаду міста долучатись до цього процесу, подавши свої проекти на участь у програмі „Громадський бюджет“.

— Наш департамент фінансової політики є одним з прогресивніших в Україні, який одним з перших торік успішно реалізував такий масштабний проект. А нині наші фінансисти консультують своїх колег з інших міст щодо впровадження „Громадського бюджету“, – зауважив АнатолійБондаренко.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міськради Наталія Джуган розповіла, що програма „Громадський бюджет“ цього року реалізуватиметься вдруге і є досить прогресивною за своєю суттю. Адже дозволяє бюджетні кошти використовувати абсолютно публічно та демократично, надавши для всіх наших громадян рівні умови у визначенні на що їх варто витрачати.

Наталія Володимирівна наголошує, що таке право мають не лише повнолітні жителі нашого міста, котрі мають відповідну реєстрацію у паспорті. Але й – іногородні, які в Черкасах проживають, вчаться, працюють чи проходять військову службу. Для участі у програмі „Громадський бюджет“ потрібно, аби вони, так би мовити, засвідчили свою приналежність до нашого міста. Приміром, пред’явивши студентський квиток – для студентів, чи документи з місця роботи або служби.

— Коли ми починали у минулому році займатись цим проектом за підтримки Фундації ПАУСІ, то були у п’ятірці міст України, які працювали над втіленням задуманого. Нині ж в нашій державі подібний досвід впровадження „Громадського бюджету“ вже прагнуть перейняти близько 50 міських та районних рад, – зауважує голова координаційної ради з питань громадського бюджету Роман Жовнір.

За його словами, проаналізувавши минулорічний досвід реалізації цієї програми координаційна рада у співпраці з громадським активом міста розробили деякі зміни, які були затверджені виконавчим комітетом та міською радою. А саме:

  • додано вимоги до проекту щодо загальної доступності жителів до виконаного проекту та мати конкретне місце реалізації;
  • визначено встановлення підсумків серед проектів з обсягом коштів до 300 тис. грн в межах 25 відсотків загальної суми визначеної Програмою на наступний рік та серед проектів з обсягом коштів від 300 до 1000 тис. грн (включно) в межах 75% загальної суми визначеної Програмою на наступний рік.
  • комунальним підприємствам та іншим надавачам житлово-комунальних послуг (за згодою) розміщувати рекламу Громадського бюджету;
  • збільшено строки для розгляду поданих проектів координаційною радою з 5 до 15 робочих днів;
  • збільшено строки для розгляду поданих проектів департаментами з 20 до 30 робочих днів;
  • розроблення бланку для можливості уточнення поданих проектів;
  • уточнення вже існуючих бланків (бланку-заяви для подання проекту, аналізу координаційною радою та департаментами);
  • можливість голосувати за 4 проекти. Роман Жовнір пояснив, що вищезазначені зміни сприятимуть більш прозорому та демократичному підходу до процесу підготовки, відбору, голосування та визначення переможців. Аби, так би мовити, перемагали ті проекти, які справді є більш популярними та потрібними, а не ті, задля яких „примусово“ зганяють людей (працівників закладу, батьків учнів чи студентів).

Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міськради Тетяна Харенко розповіла про вимоги до поданих проектів від громадськості. Зокрема, їх кошторис не повинен перевищувати 1 млн грн та вони мають бути підтримані щонайменше 10 людьми. Крім цього, період реалізації таких проектів має відбуватись лише протягом року. Обов’язковою умовою є загальна доступність жителів до виконаного проекту.

– Тобто, аби цей проект був актуальний не лише для якогось конкретного дитсадка чи школи (де, приміром, зроблять ремонт чи придбають обладнання), а загалом – для всіх черкасців. На це особливо торік нарікали учасники проекту та громадськість міста, вважаючи дещо несправедливим рівні підходи у фінансуванні проектів із загальнодоступним спрямуванням та закладів з обмеженим доступом, – зазначила Тетяна Іванівна.

Разом з тим, додала, що повноваження щодо реалізації проектів надані винятково виконавчим органам Черкаської міської ради.

– Адже у нас вже були випадки, коли торік окремі активісти, подаючи проекти, сподівались, що ми їм на банківську картку будемо переводити гроші, аби вони власноруч втілювали в життя свої ідеї. Але всі ми працюємо у рамках Бюджетного кодексу та українського законодавства, яке визначає чіткі умови використання бюджетних коштів. Реалізовувати проекти, які переможуть у програмі „Громадський бюджет“, будуть за напрямом діяльності  відповідні департаменти Черкаської міської ради у співпраці з їх авторами. Тому закликаю авторів проектів бути активними не лише на стадії підготовки, подання та голосування, але й під час їх безпосередньої реалізації,  здійснюючи технічний супровід свого проекту, – наголосила Тетяна Харенко.

Саме так, до речі, це відбувається зараз, коли втілюються минулорічні проекти-переможці. У більшості з них вже готова проектно-кошторисна документація, здійснена експертна оцінка і нині триває підготовка до безпосереднього початку робіт.
 gromadsky budjet

gromadsky budjet2 

Нагадаємо:

У 2015 році 6 кращих проектів від громадськості міста стали переможцями програми „Громадський бюджет“, що реалізувався в Черкасах за підтримки Фундації ПАУСІ.

Саме ці проекти будуть втілені у 2016 році за бюджетні кошти. Серед них: облаштування тротуарною плиткою подвір’я Черкаської гімназії №9 ім. О. Луценка; створення комфортних умов у дитсадках №35, 83 і 18; а також – благоустрій алеї парку „Перша Черкаська міська лікарня“ та відкриття спортзалу імені Сергія Амброса.

Загальний кошторис поданих проектів-переможців складає 4 млн 990 тисяч гривень, які закладені у міській казні у рамках програми „Громадський бюджет“. Тоді як всього за таку можливість торік змагались 39 громадських проекти, допущені до голосування, загальна сума яких сягала понад 20 млн гривень.
 

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF