Вівторок, 22 травня 2018
актори

Актори черкаського театру б’ють на сполох. Мало того, що приміщення театру вже рік, як без даху, тепер колектив примушують йти у відпустку за власний рахунок, або ж працювати неповний робочий день чи тиждень. Керівництво театру говорить, що це вимушені міри через дефіцит коштів на зарплату.

Про це пише сайт „Про все“.

– З 13 липня по 4 серпня у нас – планова відпустка, а потім нас фактично примушують за власним бажанням чи за згодою сторін писати заяву на відпустку за власний рахунок. Причиною називають відсутність фінансування на заробітну плату, – розповів на прес-конференції актор театру Олександр Гуменний. – І це стосується всього колективу без виключення.
На заробітну платню колективу театру потрібно близько 550 тисяч гривень. Цієї суми немає – так сказали колективу. Олександр Гуменний додає, що про відсутність коштів на нинішній період було відомо ще в січні. Тоді, зазначає актор, він особисто говорив про це з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком. На що очільник області, за словами Олександра, пообіцяв все врегулювати. Утім обіцянки завершилися тим, що нині акторів „просять“ піти у вимушені відпустки.

– Нас поставили перед фактом: написати заяви за власним бажанням. Є також інформація, що ці заяви вже надруковані й на них люди просто мали ставити підписи. Цим самим порушувався закон. Також відбувається телефонний шантаж: одних шантажують театральною квартирою, інших погрожують звільнити, – каже художник з костюмів черкаського театру Наталія Ридванецька.
Такі дії, за словами пані Наталії, чиняться адміністрацією театру. Тож нинішній сценарій, який розгортається в стінах і так постраждалого театру, актори розцінюють, як знищення культури в місті.

– Найбільше зачепило те, що колектив мають за дурнів. Працюють методи радянського союзу, – резюмує Наталія Ридванецька.

Натомість директор театру Володимир Осипов уточнює, що нинішня фінансова ситуація має хронічний характер, адже управління культури тривалий час не приділяло належної уваги театральному напрямку. Він наголошує, що пропозиція – йти у відпустку за власний рахунок – не примусова, а зустрічі з колективом мали переговорний характер.

– Те, що сталося, – не випадковість. Управління культури не займалося конструктивними діями щодо розвитку культури, не було стратегії та пріоритетів. Театр був сам по собі. Всі пропозиції театру при затвердженні бюджету мали лише формальний характер, – ділиться власною версією директор театру. – Я постійно зустрічався з керівництвом, і всі казали: почекайте призначення начальника управління культури.

Однак, призначення нового очільника культури області змін у фінансове становище театру не принесло. Тож Володимир Осипов пропонує інший вихід – відмовитися від відпусток за власний рахунок, а заробити кошти самостійно. Для цього він порадив своїм колегам після виходу із планової відпустки лише умовно перейти на роботу в режимі неповного робочого тижня, а самим в цей час повноцінно працювати, ставлячи вистави, і всі доходи спрямовувати на погашення зарплатного дефіциту.

– Це реальний хід і, думаю, колектив погодиться, бо вихід у будь-кому випадку потрібно шукати. Так вже робили інші театри, – зазначив Володимир Осипов. – А у вересні ситуація виправиться.
Водночас документального підтвердження того, що коштів бракує, ніхто з колективу не бачив. Про це також каже черкаська юристка Людмила Бордунос. Саме до неї актори звернулися по юридичну допомогу.

– Ми будемо встановлювати, чи дійсно відсутнє фінансування, тому що досі все тільки на словах. Тому до компетентних органів з цього приводу будуть направлені відповідні запити, – коментує Людмила Бордунос. – Щодо пропозиції директора – перейти на умовний скорочений день – то вона стане можливою, якщо буде згода колективу. У цьому випадку повинен бути наказ керівника погоджений із профспілкою. А профспілка згодиться за умови, якщо за це проголосує колектив. І лише тоді можна перейти на іншу тривалість робочого дня.

Як зауважує юрист, працівники театру готові йти на такі міри за умови, якщо все матиме документальне підтвердження.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF