П'ятниця, 23 березня 2018
журналісти

Відзнаки за перемогу в цьогорічному конкурсі журналістської майстерності обласної організації Національної спілки журналістів отримали відомий черкаський правозахисник, волонтер і журналіст Валерій Макеєв (за книгу „100 днів у полоні“) і журналіст Сергій Могилко (за книгу „Цитати Сходу“).

Напередодні Дня журналіста НСЖУ зібрала представників ЗМІ Черкащини, щоб у колі колег підбити підсумки минулого року, визначити складнощі, які виникають у роботі засобів масової інформації, та відзначити здобутки у медіа-сфері.

– Цьогорічне професійне свято журналісти України зустрічають із тривогою – для нас сьогодні дуже багато викликів, – зазначив перший секретар НСЖУ, голова Черкаської обласної організації спілки журналістів Сергій Томіленко. – Серед чинників, які не сприяють розвитку медіа, – не тільки війна, а й проблеми в економіці, згортання ринку реклами, зменшення споживання аудиторією інформації від традиційних медіа. Це все створює загрози зайнятості журналістів і взагалі перспективам нашої професії.

Як зазначив Сергій Антонович, із певною тривогою, і водночас – з надією журналісти сприймають дві великі реформи, які проходять у медіа-сфері.

По-перше, в країні не припиняються широкі дебати щодо реорганізації облдержтелерадіокомпаній у регіональні підрозділи Національної телерадіокомпанії з наступним переходом до суспільного мовлення. Журналістів турбує майбутнє ОДТРК, можливе скорочення кількості робочих місць, зміна концепції мовлення тощо.

По-друге, відбувається роздержавлення друкованих ЗМІ, в тому числі комунальних. Частина редакцій газет беруть участь у цьогорічному „пілотному“ реформуванні, на інші чекає роздержавлення в наступні два роки. Серед проблем цього процесу – перешкоди, які деякі місцеві ради чинять виданням, котрі хотіли б звільнитися від їхньої опіки вже цьогоріч.

– Ми розраховуємо на те, що завтра сесія Черкаської облради підтримає бажання трудового колективу газети „Черкаський край“ і дасть згоду на реформування цього видання, відповідно до закону, в першій черзі видань, – зазначив Сергій Томіленко. – Тож ще один колектив отримає право на самореалізацію. На жаль, прийняття цього рішення затяглося – ми чекали його ще у квітні.

Сергій Томіленко висловив переконання, що українська влада, проводячи власну інформаційну політику, утримається від втручання в роботу журналістів, а самі працівники ЗМІ й далі добросовісно виконуватимуть свій обов’язок з об’єктивного інформування читача, не піддаючись спокусі щось замовчувати з огляду на політичні чи навіть патріотичні міркування.

Первинні організації НСЖУ отримали в подарунок яскраве ілюстроване видання «Війна очима ТСН». Придбання цієї книги та проведення заходу стали можливими завдяки підтримці черкаського підприємця, співзасновника Корпорації „Дніпро“ Олексія Душейка.

– Я переконаний, що будь-хто, маючи можливість підтримати діяльність журналістів, повинен це робити, – наголосив Олексій Петрович. – Ми, підприємці, в цьому зацікавлені хоча б тим, що ми – члени суспільства, а отже зацікавлені мати чесну й ефективну владу. Яка б чудова влада не встановилася в країні, без громадянського, зокрема, журналістського контролю вона починає псуватися. Демократичні країни тримаються на тому, що суспільство контролює владу.

Майстер-клас на тему „Документальне фото: у фокусі людина“ для черкаських колег провів, демонструючи власні фоторепортажі з Майдану, з війни на Донбасі, з місць масових заворушень у США та з народних свят Буковини, відомий український фотожурналіст Олексій Фурман.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF