Субота, 22 жовтня 2016
вело

15 березня депутати Черкаської міськради ухвалили першу програму розвитку велосипедної інфраструктури Черкас. На її фінансування передбачено майже 22 млн гривень. Це означає, що за 4 роки у Черкасах повинно з’явитися 26 велосипедних маршрутів, повідомляє „Громадське: Черкаси“.

Аби дізнатися детальніше про саму програму велоінфраструктури Черкас та можливість її втілення в нашому місті, спілкуємось з її розробниками.

— Вперше про розвиток велосипедної інфраструктури Черкас з?явилися думки у 2012 році. Активний старт розвитку цієї ідеї розпочався навесні 2015-го. Андрій Поліщук разом із командою написали проект, який днями нарешті прийняли у міськраді та виділили значну суму коштів. Тепер ми маємо велоконцепцію, ? розповідає велоактивістка Юлія Стрижаченко.

Велоінфраструктура – це дуже хороша інвестиція, адже буде зроблений ремонт і автомобільних доріг. Також – це добре для екології та корисно для здоров’я. У перспективі це створює привабливість для іноземних туристів.

Велосипедна інфраструктура – це не тільки велодоріжки. Наприклад, в Івано-Франківську зробили перший в Україні велосипедний переїзд. Це означає, що громада і міська влада зацікавлена в тому, щоб місто було зручним для велосипедистів. Дуже потужно розвиваються в цьому напрямку Львів, Київ, Вінниця та Івано-Франківськ. Є всі передумови для її розвитку і в Черкасах. У нас дуже рівнинна поверхня, місто компактне, також є достатня ширина вулиць для розміщення велосмуг.

Velo2

— До розробки проекту були залучені столичні експерти з Асоціації велосипедистів Києва. Вони приїжджали до нас і дивилися, які вулиці тут краще зробити першими, та де найбільш необхідні велодоріжки, ? говорить Юлія Стрижаченко. — На початку створення проекту ми бачили відсутність підтримки від депутатів. Вони говорили, що як можна думати про велодоріжки, коли не зроблені автомобільні дороги та тротуари. Насправді депутати дуже далекі від велосипедистів і відповідно незацікавлені. Втім, у Черкасах є дуже потужна велогромада, яка показує, що наше місто дуже гарне для велосипедистів і може розвиватися.

— Зараз найбільшою проблемою є те, як об?єднати велогромаду. У Черкасах є певні тусовки велосипедистів, але коли постає питання зібрати їх разом для виконання спільної справи ? це стає неможливим, адже всі вони дуже різні. Тому, зараз найнеобхідніше – це досягти взаємодії з велосипедистами щоб проконтролювати всі етапи реалізації проекту велоінфраструктури нашого міста, ? говорить велоактивіст Олексій Братенков.

— Загалом реалізація проекту розрахована на 4 роки. Для цього вирахували, що необхідно витратити майже 22 млн гривень. Ця сума включає: реконструкцію та ремонт доріг, створення веломаршрутів, короткотривалих та довготривалих паркових зон, системи велосипедної навігації та проведення просвітницької роботи. Ми маємо дві черги створення велодоріг. Перше ? це веломаршрути, а потім рекреаційні доріжки у паркових зонах та вздовж Дніпра. Всього планують 26 велосмуг, шириною або 1,5 або 1,8. Це все буде узгоджуватися із правоохоронцями. Також будуть встановлювати вказівні знаки для регулювання руху велосипедистів. Щодо парковок, то їх недостатньо просто поставити – необхідно зробити, щоб вони охоронялися. Також нам необхідно розвивати велокультуру, адже водії не дуже рахуються з велосипедистами. Автомобілісти не знають культури паркування, і це потрібно змінювати, ? говорить Юлія Стрижаченко.

Олексій Братенков, велоактивіст: «Знаєте, коли на щось виділяють кошти, то їх крадуть. Зараз основне завдання – прослідкувати за доцільним розподілом цих коштів. Велосипедистам потрібно збиратися та контролювати процес укладання велосмуг, встановлення навігації та паркових зон. Якщо не буде контролю, то не буде у нас і якісної велоінфраструктури міста. Подібне вже було у Львові. Там велодоріжки зробили, але так, що вони почали розсипатися через короткий проміжок часу. Тому нам потрібно збирати велогромаду міста та контролювати процес реалізації нашого проекту».

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016