Понеділок, 24 жовтня 2016
проекти

Минулого року Черкаси вперше затвердили програму «Громадського бюджету». Вона дає можливість черкащанам реалізувати власні пропозиції, як розвивати місто за рахунок міських коштів. У 2015 році перемогли 6 проектів, які зараз міська влада втілює у життя.

«Громадське ТБ: Черкаси» поспілкувалися з деякими авторами цих проектів.

Проект із благоустрою алеї парку «Перша черкаська міська лікарня»

Автор проекту Сергій Кіріченко неодноразово був пацієнтом лікарні №1. Спочатку зі своєю ідеєю звернувся до керівництва установи, і коли його підтримали, то подав проект на конкурс:

– Тут ходити вже було доволі складно, чесно кажучи, асфальтове покриття не мінялося із 60-х років – відколи побудували і відкрили цю лікарню, – говорить Сергій Павлович. – А ще тут треба лавочки, тому що приходять до хворих родичі, самі пацієнти гуляють ввечері, десь треба посидіти. Освітлення хороше повинно бути ввечері та зранку, коли лікарі йдуть на роботу і з роботи.

project

За мільйон гривень перед головним корпусом облаштують головну клумбу, зону відпочинку з лавочками та урнами для сміття. Також асфальтове покриття головної алеї повністю замінять на тротуарну плитку, встановлять бордюри та вуличне освітлення. На думку автора проекту, він став одним із переможців тому, що потребу в таких змінах відчувала велика кількість черкащан:

– Треба розуміти, що ця алея – не просто алея, а запасний вихід із лікарні. Тому вкрай важливо, щоб вона була у хорошому стані, – каже Сергій Кіріченко. – Після того, як відбулося обговорення проектів, були образи з боку інших авторів, часткове нерозуміння того, що перемагає не просто якийсь проект, а такий проект, результатами реалізації якого буде користуватися все місто, а не жителі окремо взятого району чи двору, наприклад. А на території лікарні завжди буває велика кількість людей.

project1.2

Вартість реалізації проекту – 1 мільйон гривень. Реальні роботи тут розпочалися наприкінці літа. Причина: довго тривав процес узгодження та експертиз кошторисної документації. Однак інженер лікарні Ірина Удала через це не переймається, каже – всі роботи будуть виконані:

– У нас зараз близько 43% запланованих робіт вже виконано, плануємо завершити у третій декаді вересня, – говорить Ірина Михайлівна. – Ми встигли все зробити до подорожчання цін на будівельні матеріали, тож усі роботи по проекту будуть виконані в повному обсязі.

Спортивний зал імені Сергія Амброса

За кошти громадського бюджету профінансовано ремонт спортивного залу: тут зроблять стіни, стелю, підлогу, встановлять покриття, облаштують тренерську кімнату та душові кабіни:

– Буде стиль лофт, будуть патріотичні малюнки на стінах та зображення Сергія Амброса, бо це зал на його честь, – розповідає Дмитро Кухарчук. – На закупівлю тренажерів ми шукатимемо спонсорів. Заняття будуть безкоштовними, ми зараз думаємо над системою відвідувань.
Бюджет реалізації проекту – 1 мільйон гривень. Проект могли втілити одним із перших, адже щоб почати ремонт, не потрібно чекати закінчення навчального року. Ще 10 червня директор департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілія Маліщук запевняла, що ремонт розпочнеться за два-три дні, однак традиційно все затрималося. Голова черкаського осередку ЦК «Азов» Дмитро Кухарчук говорить, що затягування відбувалося свідомо:

project2

– Я ще на початку року казав: давайте зараз робити ремонт, тому що є такі показники, як інфляція, – каже «азовець». – Зараз уже все коштує дорожче, тому хоч обсяг робіт і залишається, проте їхня якість знизиться, тому що коштів через інфляцію не на все вистачить.

project2.2

Дмитро говорить, що одним із недоліків «Громадського бюджету» у 2015 році стало те, що в конкурсі брали участь комунальні заклади, які і без того фінансуються з міських коштів:

– Я бачу громадський бюджет як можливість для звичайних громадян міста через міський бюджет реалізувати свої власні ідеї в якійсь соціально корисній сфері. Тобто це мають бути проекти, якими зможуть користуватися всі люди.

project3

Відтак у 2016 році навчальні заклади вже не брали участь у відборі. Зараз завдяки громадському бюджету-2015 в одній школі та трьох дитячих садках відбуваються ремонти. ДНЗ №83 «Лісова казка» – один із таких щасливчиків, тут за 860 тис. грн. запланували замінити основу підлоги та лінолеум в музичній залі, замінити асфальтне покриття, встановити вуличне освітлення, відремонтувати павільйони та утеплити фасад.

Авторка проекту Тетяна Завідня каже, що їм пощастило виграти конкурс та обурюється тим, що в майбутньому навчальні заклади позбавили такої можливості:

project3.2

– Наші садочки – в жахливому стані, і це не тільки конкретно одного закладу стосується, – говорить Тетяна Степанівна. – Нехай би усі подавалися, а громада голосуванням вже обирала б найкращих.

Жінка також зазначає, що реалізацію проекту можна було б розпочати раніше – зараз лише музична зала буде готова до нового навчального року. Через тривалу паперову тяганину ремонт розпочався наприкінці літа, тож організатори проекту побоюються, що зовнішні роботи виконуватимуть в осінню негоду, а це може погіршити їхню якість.

Для довідки. Громадський бюджет – це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій жителів міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Бюджет однієї заявки не повинен перевищувати 1 млн грн. 30 липня в Черкасах закінчилася реєстрація проектів громадського бюджету-2016. Цьогоріч заявок стало ледь не втричі більше – 108 проти 39 проектів у 2015 році. Голосування за проекти громадського бюджету-2016 відбудеться з 1 по 14 листопада.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016