Вівторок, 19 червня 2018
літній театр

У парку «Сосновий бір» у Черкасах є літній театр. Він міг би стати чудовим майданчиком для багатьох міських заходів. Але багато років він – занедбаний. Там майже нічого не проводять. Тому громадські активісти взялися його відновити. Для цього організували міжнародний архітектурний конкурс «SYLVAN THEATRE» (Лісовий театр) на найкращу концепцію театр. На конкурс надійшло 37 проектів від архітекторів із 25 країн. Тепер – слово за черкащанами. До 15 вересня вони зможуть проголосувати за проект реконструкцію театру.

Громадське ТБ: Черкаси дослідило етапи створення цього проекту.

Перший етап – НАРОДЖЕННЯ ІДЕЇ

На початку 2015 року 2 черкаські студентки Ліза Побиванець та Яна Балашова захотіли відремонтувати старий занедбаний літній театр у парку «Сосновий бір» (колишній парк 50-ти річчя). Вони подали проект на конкурс «Ідея-Дія-Результат» (далі ІДР), який організовувала ГО «Промолодь».

Ліза Побиванець, авторка ідеї:

— Ідея прийшла за поїданням макаронів з моєю подругою Яною Балашової у неї вдома. Ми ніколи не робили громадські проекти і завжди мріяли подорожувати. Аля якось побачили в одній із груп в VКontakte оголошення про конкурс «Ідея-Дія-Результат» і вирішили спробувати себе. Потрібно було придумати ідею. Хотілося класне відкрите сучасне місце для кожного жителя нашого міста, якийсь альтернативний простір, щоб молодь могла проводити свій час весело, без алкоголю та цікаво. Думали про те, де взяти приміщення, а потім згадали про парк – і все склалося. Старий літній театр був ідеальним місцем: пляж, парк, свіже повітря.

litnij theater1

Ідея перемогла у конкурсі «ІДР». Однак і автори ідеї, і організатори конкурсу розуміли, що цей проект фінансово і ресурсно затратний, для його втілення потрібно серйозно і професійно комунікувати з міською владою, з КП «Дирекція парків», тому команда «Промолоді» підключилася і почала продовжувати проект.

Другий етап – ЗБІР КОШТІВ

Щоб назбирати гроші на реконструкцію, впродовж 2015 року ГО «Промолодь» організовувала різні фестивалі та збирала на них кошти. Декілька місяців біля театру працювала «Майстерня вуличних меблів». Також ідея реконструкції театру виграла у минулорічному конкурсі від міської влади «Черкаси: я це роблю» і отримала 10 тисяч гривень. Потім кошти на театр збирали на фестивалі «CherITy Sport Fest», організованому черкаською ІТ-спільнотою. Зрештою спільними зусиллями вдалося назбирати близько 30 тисяч гривень.

litnij theater2

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:

— Після формування фонду було оголошено опитування, як найкраще використати зібрані кошти. Черкащанам запропоновали наступні варіанти: або ми обираємо професійного архітектора, який робить проект, або оголошуємо конкурс серед архітекторів на найкращий проект театру. Громада міста проголосувала за оголошення конкурсу.

Третій етап – ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ

За прикладом Івано-Франківська (там активісти з ГО «Тепле місто» оголосили міжнародний конкурс для облаштування дитячих зон у місті Child-Friendly Public Space) «Промолодь» вирішила оголосити саме міжнародний конкурс серед архітекторів. Оголошення про конкурс розмістили на великих міжнародних архітектурних майданчиках. Цю інформацію підхопили інші архітектурні сайти та розповсюдили її по всьому світу. Організатори знаходили інформацію про конкурс навіть на японських, італійських, іспанських сайтах.

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:
Те, що дуже подобалося учасникам конкурсу з інших країн, – це те, що проект рухається спільнотою. І ми робимо усе, щоб залучити максимальну кількість людей до цього проекту, щоб люди відчували його СВОЇМ. Також завдяки оголошенню міжнародного конкурсу про Черкаси дізналися велетенська кількість людей у всьому світі. Близько 700 архітекторів зареєструвалися на цей конкурс. Часто учасники запитували щось типу: «Ми поґуґлили. Так мало інформації про Черкаси. Слухайте, а що ще у вас відбувається? Ми знаходимо різні фестивалі – «Древляндія», фестиваль льодових скульптур. А ще які культурні події у місті?» І це писали люди з Німеччини, Австралії, Японії, США – люди з усього світу цікавилися Черкасами і відкривали їх для себе.

Був цікавий випадок із хлопцем із Єгипту. Це архітектор, який спочатку навчався в Дубаї, але його відрахували з вишу зі словами: «Ти ніколи не будеш архітектором». Тоді він поїхав навчатися цій професії в США, до Техасу. Ми спілкувалися з ним по скайпу. Я йому зробив віртуальну екскурсію за допомогою Google Maps по Черкасах, по парку. Він був вражений, що парк повністю лісом вкритий і що цей ліс у самісінькому місті. Потім я показав йому, що парк недалеко біля водоймища знаходиться – він ще більше здивувався: «Це що у вас море?». «Ні, – кажу, – це річка Дніпро, просто у нас велике водосховище». Потім побачив білі плями на річці і запитав, що це. «Лід», – відповідаю. «Так у вас там ще і лід є!», – його це так вражало! У мене було відчуття, що я людині якусь казку показую. Потім він спитав: «А там за Дніпром – це все ще Україна?». «Так, – відповідаю, – Україна велика» і змінюю масштаб до рівня усієї країни. Він: «Нічого собі! Вона велетенська! Це просто якась фантастика: ліс є, вода є, пляжі є, зима є, лід є – у вас все є. Ukraine is a beautiful country!». Ось такі ситуації дозволяють ще раз усвідомити, що у нас дуже красива країна. На жаль, у життєвій рутині про це не думаєш, а для сторонньої людини, для іноземця, це рай на землі.

Четвертий етап – ВИЗНАЧЕННЯ НАЙКРАЩИХ ПРОЕКТІВ

Журі конкурсу – професійні архітектори. Це люди, що мають або свій бізнес, пов'язаний з архітектурою та дизайном, або займають високі посади в різних інституціях. На сьогодні журі обрало так званий short list – короткий перелік найкращих проектів. Проекти відібрані з урахуванням економічної доцільності, естетики, конструкції і т.п.

Склад журі:

  • Адам Пантелімон – директор Канадського інституту планування (Канада).
  • Вадим Заплатніков – співзасновник, директор і головний архітектор приватного архітектурного підприємства «Гаразд – гурт архітектури».
  • Андрій Могила – засновник та керівник студії дизайну «Citek Design Studio».
  • Дмитро Аранчій – засновник архітектурної майстерні «Дмитро Аранчій ARCHITECS».
  • Андрій Назаренко – архітектор із Івано-Франківська, координатор міжнародного конкурсу архітектурних проектів «Child-Friendly Public Space».
  • Віталій Чернуха – головний архітектор Черкас.
  • Володимир Стойко – директор КП «Дирекція парків».
  • Микола Бондаренко – екс-директор КП «Диреція парків» (із ним розпочали проект відновлення театру).

Переможці конкурсу:


Ali Berk Senbas (Лос-Анжелес, США).

litnij theater3

 


Wynn Pramana Chandra and Daniel Lareau Postigo (Лондон, Велика Британія).

 

litnij theater4


3. Eric Rodrigues (Торонто, Канада).

litnij theater5


4. Think Arqitecture team (Мірпор, Бангладеш).

litnij theater6


5. Cyrill Tsimoch and Antonina Yurchenko (Київ, Україна).

litnij theater7


6. Chloe? Thomazo and Jeremy Germe (Париж, Франція).

litnij theater8


П’ятий етап – ГРОМАДСЬКЕ ГОЛОСУВАННЯ
ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

Організатори конкурсу планують розмістити макети проектів-переможців у різних частинах міста – там, де є стабільний потік людей. Голосувати за проекти можна буде 2 способами: електронним – на сайті ГО «Промолодь», а також безпосередньо на вулиці біля банерів. Переможця за результатами громадського голосування оголосять 15 вересня 2016 року.
Архітектор, проект якого оберуть черкащани, отримає винагороду в розмірі 1000 доларів США.

Шостий етап – РЕКОНСТРУКЦІЯ

Вартість реконструкції літнього театру – немаленька. Це можуть бути мільйони гривень. Тому перед організаторами проекту нині лежить непросте завдання – знайти стабільне джерело фінансування. До того ж парк «Сосновий бір» є пам’яткою національного значення, і рішення про його облаштування приймається не на місцевому, а на державному рівні. Тому лише після погодження проекту на рівні міністерства можна буде безпосередньо розпочати реконструкцію театру.

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:

— Проект непростий. І рухається він дуже повільно, складно, оскільки він масштабний. Але якщо вийде так, як ми захочемо, це буде величезний досвід не тільки для Черкас, але й для України. Для того, щоб проект максимально швидко просувався, потрібна підтримка і участь величезної кількості людей. Ми, як організатори, націлені на те, щоб виборювати фінансування через комунальне підприємство «Дирекція парків», оскільки це підприємство може отримувати кошти на цей проект з місцевого бюджету. До того ж плануємо краундфандингову кампанію – збір коштів від людей і бізнесменів міста. Також ми шукатимемо можливості фінансування проекту за грантові кошти.

Допомогти проекту ви можете тут

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF