Середа, 26 жовтня 2016
Наталія Джуган

Усе це хочуть облаштувати на вулицях міста в рамках громадського бюджету. Цьогоріч за право бути втіленими в життя позмагається 108 проектів. Це удвічі більше у порівнянні з минулим роком. Їхня вартість, за попередніми підрахунками, 59 млн гривень. Тепер запропоновані ініціативи містян проаналізують і оберуть серед них ті, які в листопаді винесуть на голосування.

Як розповіла директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, нині в Черкасах втілюють 6 ініціатив жителів, які обрали в 2015 році. Це – будівництво спортивної зали ім. Сергія Амброса в приміщенні колишньої тютюнової фабрики, облаштування дитячих майданчиків у дошкільних навчальних закладах №18 та №35, реконструкція будівлі 83-го садочку, благоустрій подвір’я біля гімназії №9 та оновлення алеї 1-ої міської лікарні.
 
– Ці проекти реалізують департаменти освіти та гуманітарної політики, організаційного забезпечення, а ще – охорони здоров’я та медпослуг. На сьогоднішній день їх профінансовано на суму майже 2 млн 418,7 тисяч гривень, – розповіла Наталія Джуган. – У 2016 році на стадії подання проектів у рамках громадського бюджету долучилося близько 1,5 тисячі містян. Прикметно й те, що серед авторів поданих проектів – молоді й незаангажовані люди.

Черкаси стали одним із перших міст, де почала працювати така програма. Як приклад, за її словами, емблему, яку 2 роки тому розробили для громадського бюджету в обласному центрі, використовують і в інших містах України.

gromadsky budjet3

– Попереду на всі подані проекти чекає експертиза координаційною радою, далі – структурними підрозділами міськвиконкому, – зазначила Наталія Володимирівна. – На реалізацію проектів передбачили в міському бюджеті 5 млн гривень.

Між тим, як зазначила заступник директора департаменту фінполітики Тетяна Харенко, профільні департаменти ще перевірятимуть вартість кожного з пропонованих проектів. У разі потреби – внесуть свої корективи.

– Якщо зважати на практику минулого року, може бути як збільшення, так і зменшення суми, яку нарахував автор для впровадження тієї чи іншої ініціативи, – розповіла Тетяна Іванівна та окреслила кілька цікавих моментів на першому етапі реалізації програми. – Зберігається тенденція подачі документів у останній момент – за 3 дні до завершення прийому надійшло 58 нових проектів. Цікаво, що абсолютна рівна кількість проектів, які подали жінки й чоловіки. Автори дещо подорослішали, це люди, переважно, віком від 30 до 40 років.

Особливістю цьогорічного громадського бюджету є й те, що всі подані проекти будуть розподілені на більше "дрібні" (вартістю до 300 тис. грн) й більш масштабні (від 300 тис. до 1 млн грн).

Більшість ініціатив черкащан стосується облаштування зон відпочинку (майданчики, пляжі, фонтани, сквери), ремонту тротуарів, доріг та в цілому естетичного облаштування Черкас.

Серед найбільш цікавих фахівці називають такі, як будівництво скейт-парку, облаштування амфітеатру в дитячому містечку "Казка", створення майданчиків для вигулу собак, встановлення великого годинника на фасаді житлового будинку на Митниці, створення алеї народних майстрів у сквері Б. Хмельницького, візуалізація руху громадського транспорту на зупинках, облаштування "сонячних дерев" та запис до лікаря в режимі он-лайн.

– Звісно, до етапу голосування, який розпочнеться з 1 листопада й триватиме до 14-го дійдуть не всі зі 108 проектів, – підкреслила Тетяна Харенко. – У окремих випадках через деякі неточності будуть запрошені їхні автори. Департаменти матимуть 30 робочих днів для того, щоб оцінити можливість реалізації цих ініціатив. Саме за висновками структурних підрозділів міської ради й будуть визначені ті проекти, які оберуть для голосування.
 
За її словами, віддати свій голос можна буде цього року одночасно за 4 проекти.

Поки ж найкращим координаційна рада називає проект облаштування скейт-парку. Його автора Юрія Бондаренка під час презентації відзначили міські владці. Він подав на конкурс подав повний розрахунок і вказав на місце, а ще – виконав олівцем креслення майбутніх об’єктів.
 
– Я з малечку люблю малювати. Тож мені було дуже цікаво взяти участь у такому проекті, презентувавши тут свої роботи. Я збирався подати цей проект у Київ, але побачив у своїй поштовій скриньці інформацію про черкаський конкурсі, – сказав хлопець.
 
Роботу Черкас у цьому напрямку відмітили й в Уряді. Міський голова Анатолій Бондаренко подякував усім працівникам, які впроваджували цю нову для нашого міста й країни в цілому програму в життя.
 
– Водночас, мене відверто радує така активність черкащан і їхнє бажання зробити щось гарне для міста, – зазначив Анатолій Васильович. 

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016