Четвер, 27 жовтня 2016
трапезна

У понеділок відкрилась їдальня, що в підвальному приміщенні Будинку рад у Черкасах. Новий заклад громадського харчування європейського ґатунку прийматиме відвідувачів не лише головної обласної владної установи, а й усіх містян та гостей обласного центру.

Для цього з боку вулиці Лазарєва облаштовано окремий вхід, пише «Черкаський край».

Проблема відновлення роботи їдальні в будівлі обл ради має тривалу історію. Майже 3,5 роки величезне підвальне приміщення стояло пусткою й приносило значні збитки казні. Від сесії до сесії питання передачі його в оренду вивчалося депутатськими комісіями, що невзмозі були прийняти позитивне рішення через побоювання корупційних скандалів. Тим часом усі видатки на утримання об’єкта комунальної власності лягали тягарем на бюджет: щомісяця на його утримання витрачалося щонайменше 50 тисяч гривень.

І лише на початку цього року депутати обласної ради зважилися дозволити комунальному підприємству «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» віддати в оренду підвальне приміщення загальною площею 490,5 кв.м. у Будинку рад терміном до 15 років.

Серед перших відвідувачів нової сучасної їдальні «Трапезна» був і голова облради Олександр Вельбівець. Олександр Іванович говорить, що забезпечити ефективне використання цього комунального майна стало однією з його перших ідей, яку хотів реалізувати одразу після обрання на цю посаду. Він був вражений тим, що будівля облради має величезний підвал, який жодним чином не використовується, а проте за нього сплачуються комунальні платежі у сумі 350 тисяч гривень щороку. Завдяки тому, що знайшовся орендар, не лише не витрачатимуться кошти з бюджету на утримання цього підвалу, а й надходитиме певна сума за оренду, — додав він та високо оцінив зусилля ТОВ «Фуд-Люкс» з облаштування закладу.

Як розповів директор комунального підприємства «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» Валерій Височин, увесь цей час Будинок рад у Черкасах залишався єдиним закладом в Україні, що не мав власної їдальні. А між тим, в офіційній будівлі кожного робочого дня працюють до 800 чиновників. За словами Валерія Височина, на ремонт і реконструкцію приміщення було витрачено близько 350 тисяч гривень. Новий орендар подбав про його дизайн, встановив сучасне обладнання. Зал їдальні з благодатною назвою «Трапезна» може вмістити одночасно 110 відвідувачів. На касах-комп’ютерах — можливість готівкового та безготівкового розрахунку. Працює плазмовий телевізор. Стіни прикрашають оригінальні картини українських художників. Та головне, безумовно, для охочих трапезувати, — добротна європейська кухня та доступні ціни.

— Підбираючи меню для їдальні, ми робимо наголос на європейській кухні, але з акцентом на українські смаки, — розповіла адміністратор закладу Антоніна Прохоренко. — Головні для нас — якість та різноманітність продуктів і страв. Низькі ціни плануємо утримати за рахунок обороту.

Справді, розмаїття та дешевизна страв вражають. Приміром, у меню, що змінюється щодня: 6 видів салатів (від 4,5 грн), 3-4 види перших страв (окрошка, борщ, суп вартістю від 3,8 грн), 6 видів гарнірів (від 4 грн), 9 видів різноманітних м’ясних та рибних страв (від 8 грн), а ще — пельмені, вареники, млинці та оладки, 3 види самси (з м’ясом, сиром, капустою). Усе це з раннього ранку під керівництвом шеф-кухаря Людмили Маркоцької готують молоді досвідчені кухарки Валентина Беляєва, Наталя Носенко, Тетяна Черній, які вже пройшли гарт у знаних закладах харчування. На всякий смак — прохолодні соки, вода, компот, узвар, а також вишукані сорти чаїв (від 6 грн), зернова кава в асортименті (від 7 грн), тістечка. Восени у фойє їдальні господарі закладу планують торгувати напівфабрикатами.

На прозаїчну їдальню в традиційному розумінні «Трапезна» мало схожа: це радше сучасний ресторан оперативного обслуговування та гарної домашньої кухні. Тож безумовно вже незабаром окрім щоденних відвідувачів тут харчуватимуть учасників обласних семінарів, конференцій, інших офіційних заходів і урочистих подій.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016