Понеділок, 24 жовтня 2016
Анатолій Бондаренко. 100 днів на посту міського голови

25 листопада 2015 року даючи присягу Анатолій Бондаренко сказав: „Ми не повинні підвести жодного жителя міста.

Я запевняю, що кожна хвилина нашої роботи буде плідною. Для мене це велика честь служити черкаській громаді. Разом ми змінимо Черкаси на краще.“ Чи відповідають ці слова дійсності? Перший випробувальний термін дає підстави сподіватись, що інавгураційна промова не була піаром.

Об`єктивно Анатолія Бондаренка зарано критикувати, адже за 100 днів глобальні зміни неможливі. Некоректно порівнювати його і з попередником Сергієм Одаричем, адже той займав мерське крісло три строки поспіль.

Та все ж ці 100 днів є певною мірою знаковими. Адже за цей термін вже добре видно той напрям руху, який очільник міста визначив для себе, і в якому вже нині проглядається його стратегія та тактика.

Перше, що вразило — відсутність „польотів у хмарках“ — замість не здійсненних мрій на кшталт будівництва автобанів, повної „віконізації“ міста та запуску аеропорту, цілком „земні“ цілі. Дороги, як пріоритет, збереження екологічного міського транспорту, боротьба з поборами в дитсадках і школах, низка соціальних проектів на користь городян.

Відмінність у стилі керування міського голови вразили ще з першої його ознайомлювальної поїздки на міські кладовища №6 та №7. Голова тоді не скупився на жорсткі слова. Зі всіма критичними міркуваннями та заслуженими епітетами у бік тих, хто відповідає за місця, де черкасьці знаходять вічний спочинок, влаштував їм показові „розгони“. Вони торкнулись тоді ще й посадовців, які визначали перелік до ремонтування найстрашніших міських доріг, серед яких пальму першості тримала вулиця Сурікова. Це та роздовбана вщент вулиця, якою городян зазвичай проводжають в останню путь. Мер розпорядився принаймні розпочати її ремонт, аби владі не було соромно перед людьми. Дуже оперативно на перший етап ремонту було спрямовано 10 млн гривень. Навесні очікується продовження робіт вартістю ще 20 млн гривень.

А далі, якщо пригадати, було оперативне та під пильним наглядом самого мера асфальтування вул. Небесної сотні, що стояла без асфальту ціле літо, та низки інших вулиць, де давно можна було не лише колеса залишити, але й ноги переламати. Це Оборонна з боку вул. Сміляньскої, Пастерівська, Молоткова, перехрестя Благовісної та колишньої Піонерської. Варто згадати ще й ганебну зупинку по вул. Смілянській у середмісті навпроти центрального ринку, яку довгий час не могли впорядкувати. Вона вже скоро має набути цивілізованого вигляду. Проведення невідкладних ремонтних робіт на дорогах на 2016 рік вже затверджено. Загалом на реконструкції доріг та тротуарів з міського бюджету виділено 109,5 млн гривень. Ще 15 млн грн — на аварійний ямковий ремонт.
Анатолій Бондаренко нині жорстко вимагає проведення обов`язкових тендерних процедур у якшвидший термін, аби традиційно не входити у ремонтні роботи на дорогах напередодні зими. Взагалі дороги у Черкасах — „ахілесова п`ята“ усіх міських голів. Тож не дивно, що саме за дороги так затято взявся і нинішній мер.
Важливою є ініціація голови стосовно проведення зборів акціонерів Черкаського асфальтобетонного заводу. Дійсно дивно, завод, частина акцій якого належить міській громаді, начебто є, а асфальт для міста — катьма. Тож Бондаренко готовий цю диспозицію кардинально змінювати.

Так само, як і справи у сфері освіти у питаннях харчування та хабарництва. Він неодноразово інспектував заклади освіти та робив висновки. Дуже показовим була його вже легендарна дегустація у кількох дитсадках. За цим послідувала хвиля критики, та це не врятувало від нових інспекцій у школах, лікарнях та інших бюджетних закладах, де мер зазвичай з`являється раптово, без попереджень. І це вже позиція, яка заслуговує на повагу. Бондаренко ж в свою чергу обіцяє й надалі досліджувати проблеми міста, продовжуючи воювати з фактами відвертого здирництва у школах та дитсадках. До речі, кошти на розвиток між закладами освіти вперше за останні роки було поділено порівну. До того ж, 63 млн грн по ПСЕР буде спрямовано на капітальний ремонт у освітянських закладах, та на придбання обладнання для них — 10,5 млн гривень. До того ж вирішене питання безкоштовного харчування учнів молодших класів (на це буде витрачено 7 млн грн).

Вперше цього року було виділено кошти на повну заміну в медичних закладах міста м’якого інвентарю (постільна білизна, халати тощо). Другим кроком підтримки медичної галузі стало підписання угоди, яка нині дозволяє надавати безкоштовну медичну допомогу пацієнтам у невідкладних станах. Між іншим, це був лише перший крок, адже міський голова вважає за потрібне віднайти у міському бюджет додаткові кошти на аналогічне утримання хворих у перші кілька найкритичніших днів після потрапляння до лікарень міста. На першочергові кроки за цією програмою з міського бюджету наразі виділено 3,5 млн грн. Ще 5,5 млн грн підуть на капремонт закладів охорони здоров`я та придбання необхідного медобладнання — 6,6 млн грн.

Напрочуд коректно міський голова поводиться з підлеглими. За час його головування на посадах змінилися лише керівник КП „Черкаська служба чистоти“, КП „ЧЕЛУАШ“ та КП „МІА Черкаси“. Бондаренко попередив чиновників, що не допустить саботажу та інтриг, а відтак ті, хто не готовий самовіданно працювати, може готуватись „на виліт“. Водночас мер обома руками за очищення влади від корупції, тож не боїться перевірок влади з боку правоохоронних органів.

Згадуються слова Анатолія Бондаренка про його намір негайно скликати міське віче, у разі, якщо він не впорається з узятими на себе обов`язками. Здається, поки це йому не загрожує.

Новини

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Долги отдавали кровью: на Донбассе должников казино вербовали в боевики. ВИДЕО

07 жовтня, 2016

РФ перебрасывает "Искандеры" в Калиниград

07 жовтня, 2016

Террористы "ДНР" на Донбассе уничтожили украинскую "скорую". Опубликованы фото

06 жовтня, 2016

По всему Крыму раздается гимн Украины

06 жовтня, 2016

Російський консул проігнорував виклик до МЗС у справі Сущенка

06 жовтня, 2016

Азарова пригласили на российское ТВ в качестве эксперта по языку

03 жовтня, 2016

Военная прокуратура рассказала, какие войска РФ захватывали Крым

02 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

Члены незаконного объединения не признают полномочий государственных органов власти Украины

СБУ разоблачила очередную сепаратистскую "республику" на Черниговщине (Фото)

20 жовтня, 2016
кошелек

Украинцы платят больше налогов, чем получают зарплаты

20 жовтня, 2016
нормандська четвірка

Порошенко: На Донбас введуть збройну місію ОБСЄ

20 жовтня, 2016
Петро Порошенко.

Порошенко: Альтернативи "Нормандському формату" не існує

20 жовтня, 2016
Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

Порошенко залишив зустріч нормандської четвірки

20 жовтня, 2016
Надежда Савченко

Пашинский инициирует проверку СБУ контактов Савченко с представителями ОРДЛО

19 жовтня, 2016
Владислав Сурков

Кто из друзей Путина возрадовался убийству Моторолы

19 жовтня, 2016
нормандська четвірка

У Берліні розпочалася зустріч лідерів "нормандської четвірки"

19 жовтня, 2016
зустріч

У Берліні розпочалася зустріч Порошенка, Меркель і Олланда

19 жовтня, 2016
Похороны террориста Моторолы

Похороны Моторолы как развлечение для плебса

19 жовтня, 2016
Виктория Ляшенко

Осторожно: мы теряем костную ткань

19 жовтня, 2016
лампочка

Как платить за свет в 1,5 раза меньше: когда вырастут тарифы и как с ними жить

17 жовтня, 2016
Есть подозрение, что путинская Россия уже "продает" ДНР-ЛНР. Фото: Новое время

Россия уже торгуется, как подороже продать ДНР-ЛНР

10 жовтня, 2016