Четвер, 24 травня 2018
Роман Діскант.

Наприкінці лютого поточного року міський голова Черкас підписав розпорядження про перейменування 62 об’єктів топоніміки міста.

Відповідне розпорядження було розміщене на сайті міськради. Зміна назв вулиць пов’язана з законом про декомунізацію. Анатолій Бондаренко зазначив, що у своєму рішенні він спирався на результати громадських слухань та висновки відповідної комісії.
„До складу топонімічної комісії увійшло 15 чоловік, з них лише троє - чиновники. Решта - депутати Черкаської міської ради, представники громадськості і фахівці історичної науки. Вони і стали розробниками топонімічної концепції,“ - розповів журналістам „батьківщинівець“ Роман Діскант.

Загалом в обласному центрі підлягає переіменуванню майже 160 вулиць. Але згідно із законом про декомунізацію цей процес має охопити не лише вулиці, провулки, площі, а й інші об’єкти. Як-то: меморіальні дошки, пам’ятні знаки, назви підприємств. „Це великий обсяг об’єктів, які підпадають під дію закону. Саме тому до складу топонімічної комісії залучено провідних фахівців – істориків, краєзнавців, науковців, фахівців в галузі культури і освіти,“ - наголошує голова топонімічної комісії Олександр Ільченко.
Свого часу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко наголосив, що хотів, аби у нових назвах міських вулиць поєднувалися історична  спадщина Черкас, новітня  історія  сьогодення та вшанування пам’яті наших  видатних земляків, що віддають  свої життя – тоді і зараз - за волю  і процвітання всієї України.

Доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету ім..Б.Хмельницького Віталій Масненко підтверджує: складаючи список топонімів, фахівці насамперед віддавали перевагу так званим „черкасизмам“ - назвам, що є характерними саме для нашого обласного центру і визначають його автентичність. Встановлено 22 такі назви. Таким чином у списку вулиць, що зазнали переіменування , з’явилися вулиці Казбетська, Нижня Горова, узвози Старособорний, Білоцерківський, інші.

По-друге, члени топонімічної комісії ставили за мету увічнити у назвах наших відомих земляків. Саме тому частина об’єктів носитиме імена відомих особистостей, якими пишається Черкащина. Так, віддали шану українській співачці Раїсі Кириченко (колишній провулок Воровського), Народній артистці України Ользі Павловській (колишній провулок Дзержинського), художнику Георгію Нарбуту (колишня вулиця Петровського), Народному артисту України Анатолію Пашкевичу (колишній провулок ХХ-ого Партз’їзду) тощо.

По-третє: містяни мають знати героїв сьогодення, патріотів, які віддали свої життя за мирне небо над головами наших дітей. Про кривавий період в історії становлення сучасної України нагадуватимуть вулиці з іменами наших загиблих земляків – старшого лейтенанта Подолянчука, молодшого сержанта Каравайського, АТОвця Володимира Ложешнікова, інших.

По-четверте: вшанувати людей , життя та діяльність яких змінили Україну. Так у переліку з’явились імена відомих історичних постатей – керівника селянсько-козацького повстання Дмитра Гуні, гетьмана Сагайдачного, українського історика Михайла Максимовича та багатьох інших.

Доктор історичних наук Віталій Масненко зазначає: „ Якби процес переіменування відбувався поступово, упродовж 20 років, він сприймався б громадськістю набагато природніше.“ А Роман Діскант наголошує: „Топонімічна комісія має бути постійно діючим органом. Як ми це спостерігаємо у Європі. Цей орган має гнучко реагувати на виклики сьогодення, тоді можна буде створити привабливий образ міста для розвитку туризму, інвестиційних вкладів і не лише. Одним словом, це широка платформа, де можна будувати найрізноманітніші стосунки. Як це заведено в європейських країнах,“ - наголосив владець.

Також голова Черкаської міської партійної організації „Батьківщина“ Роман Діскант зазначив: причин для занепокоєння у громадян, чиї вулиці потрапили до списку переіменованих, немає. Це не завдасть їм жодних труднощів чи додаткових фінансових витрат.

Отже, пам’ятка для тих, чию вулицю переіменували:

  • Всі документи на право власності лишаються чинними;
  • Таблички з адресами на багатоквартирних будинках замінюватимуться коштом міського бюджету;
  • У приватному секторі табличку з адресою змінюють за бажанням;
  • Міська влада повідомила нотаріусів про перейменування вулиць, тому у випадку продажу майна чи передачі його у спадок додаткових витрат з громадян зніматися не буде;
  • Документи, видані архітектурним та земельним відділом, переоформлювати не потрібно;
    Вносити зміни до паспорта не потрібно;
  • Якщо будь-яка посадова особа вимагатиме від вас змін у документах у зв’язку із перейменуванням вулиці, ви можете звернутися до міської влади зі скаргами через офіційний сайт Черкаської міської ради.

 

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF