Середа, 23 травня 2018
Олександр Згіблов

Пам’ятаю, як рік тому керівнику черкаського заводу „Темп“ Олександру Згіблову закидали звинувачення, коли підприємство почало проводити екскурсії для школярів та відкрито демонструвати громаді досягнення свого виробництва. Мовляв, „піариться“ заради виборів. Наразі все затихло, а розпочата добра справа залишилась, як один із пріоритетів роботи соціально відповідального підприємства перед містом. І це не єдине чим переймається „Темп“ та його директор, який керує заводом вже 8 років. Ми поцікавились у Олександра Георгійовича, чим сьогодні живе завод.

— Особливо нічого не змінилося. До того ж, я більше себе розглядаю в якості менеджера, а не політика. Усе своє свідоме життя присвятив виробництву і вважаю це найголовнішим. Бо саме виробництво формує бюджет, від нього залежить розвиток економіки та її рух. Ми, як працювали у трьох основних для себе напрямах, так і працюємо. „Темп“ пережив різні проблеми. У 2004-му завод потрапив у тенета банкрутства через незалежні від керівництва обставини. Просто тоді така була ринкова ситуація. Аналогічна доля спіткала у той час багато потужних підприємств у Черкасах. Наприклад, завод, на якому я починав свою професійну діяльність, — „Ротор“. Нині на його площах працює автозавод „Богдан“. У скруту потрапив той же ж завод телеграфної апаратури, „Строммашина“, „Фотоприлад“. Довелося перепрофілюватись і нам. З 2006 року ми почали поступово виходити з банкрутства та оживати. Коли у 2009-му насунулася нова економічна криза, наш завод був єдиним виробництвом у місті, яке платило податок на прибуток та незважаючи на складні умови, розвивалось. Зараз ми створили нову структуру, до якої приєдналось меблеве виробництво „Венето“, яке включає виробництво сучасних матраців, диванів, м`яких та корпусних меблів. Нещодавно підписали кілька контрактів на вироби з дерева з такими відомими мережами, як „Metro“, „Jysk“, „Ashan“, пробуємо працювати з мережею IKEA. Вже кілька вантажівок відправили на експорт. Також виготовляємо металеві механізми трансформації для меблів. Інший напрям — ми співпрацюємо з підприємствами, які працюють з європейськими виробниками автомобілів Мерседес, Ауді, Порше, Фольксваген. „Темп“ виготовляє спортивні, тренажерні та дитячі майданчики, професійне обладнання для занять баскетболом та іншими видами спорту.

— Останні 2 роки ви активно працюєте на експорт...

— Зумовлено це загальною суспільно-політичною ситуацією в країні, яка призвела до зменшення нашого ринку в Донецьку, Луганську, у Криму, де мали величезний внутрішній ринок збуту. Довелось швидко переорієнтуватись на Захід. І зараз маємо вже солідний портфель замовлень саме від наших західних партнерів. Зокрема працюємо з Німеччиною, Францією, Італією, Польщею та Румунією. Також постачаємо продукцію до Вірменії, Молдови, країн Балтії. Ринок збуту нараховує вже більше десятка країн та постійно розширюється.

Temp2

— Мало хто знає, що „Темп“ робить свій внесок у світове автовиробництво.

— Третій рік поспіль ми досить плідно працюємо з виробниками, які є лідерами світового автобудування. Ми підписали повторний контракт із фірмою Mercedes, є досвід співпраці з Porsche. Також працюємо з заводами Volkswagen, Аudi, Renault у Румунії. Продовжуємо приймати участь у тендерах заради нових контрактів. Зайти на цей ринок непросто, бо є конкуренти, які на ньому вже 40-50 років. З іншого боку, коли вдається випередити їх — це велика перемога для нас. Причому від нас вимагають дотримання (і ми це забезпечуємо) європейських норм якості, чітких термінів поставок і т.п. Це лише допомагає розвиватись в якості європейського підприємства та безумовно підвищує рейтинг підприємства і рівень кваліфікації працівників.

— Але ж, повторюсь, паралельно завод переймається соціальними завданнями...

— Ми розробили програму, яка як раз таки регламентує проведення екскурсій школярів на „Темп“. Призначені відповідальні за цю роботу люди. Одне з нововведень — почали показувати наше виробництво ще й вихованцям дитсадків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Евакуйоване з Донбасу підприємство успішно стає на ноги в Черкасах

— Така собі профорієнтація з пелюшок?

— Певною мірою так. Скажу відверто, ми маємо величезний брак спеціалістів робітничих спеціальностей. Прикро констатувати той факт, що наша молодь не хоче працювати на таких заводах, як наш та й не вміє, бо має низький рівень професійної підготовки. Що засмучує, молоді спеціалісти не хочуть взагалі працювати за спеціальністю. Ми можемо їх „підтягнути“, навчити, але нема зацікавленості. Я неодноразово бував на захистах дипломів у тому ж ЧДТУ та запрошував випускників йти працювати на „Темп“, причому, гарантуючи повний соцпакет та зарплатню мінімум у 5-6 тис. грн, та охочих не було. А спеціаліст, який навчається та вдосконалюється, має перспективу отримувати й більшу зарплату в залежності від кваліфікаційного рівня. Це має стимулювати. Нам сьогодні конче потрібні інженери-конструктори металоконструкцій, інженери-конструктори меблів, швейних виробів, слюсарі, зварювальники, верстатники на деревообробні верстати, спеціалісти для роботи на верстатах з комп’ютерним управлінням. Та, на жаль, черга у відділі кадрів не стоїть.

Temp3

— У чому проблема?

— Не спрацьовує належним чином система державної професійної підготовки та система працевлаштування. За останні 5 років вони не працевлаштували до нас жодної людини. На мою думку, існуючі нині біржі праці — марне витрачання державних коштів. Скільки ми разом проводили Днів відкритих дверей, Ярмарків робітничих професій. І все марно! Хоча ми маємо обсяг роботи більше, ніж наявних спеціалістів, тобто, за інших обставин ми могли б розширити виробництво, освоювати інші напрями, платити до бюджету більше податків, розвивати економіку регіону та країни, але брак фахівців все зводить нанівець.

— „Темп“ — соціально відповідальне підприємство. Одних лише майданчиків скільки…

— За останні 2 роки за рахунок підприємства ми побудували дитячих майданчиків більше, ніж на 2 млн гривень. Це сталий процес, який не пов’язаний з політикою. Наша позиція — якщо ти працюєш у місті, то маєш для нього щось робити, окрім наповнення бюджету. Але ми їх реалізуємо по всій Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За два роки АТО в Україні досі не з'явилося навіть виробництво патронів

— Нині спостерігається мода на спортивні майданчики. І тут ви не пасете задніх. Розкажіть про тренажерний комплекс у Долині троянд.

— До мене звернулися спортсмени нашого міста, які займаються силовими видами спорту з проханням виготовити спеціальний тренажерний комплекс. Такий собі різновид приладдя для богатирської підготовки. За приклад ми взяли американський кроссфіт — швидкісний функціональний тренінг-комплекс на свіжому повітрі. Для тренувань та змагань потрібний комплекс з 30-метровою біговою доріжкою, пристосуванням для підкидання важкого медбольного м’яча, приладдям для стрибків, лазання на канаті, качання пресу, підняття штанги та гантелів. Загалом він налічує 5 доріжок, які мають використовуватись під час змагань з силової естафети. Наразі до комплексу вже підводиться електрика та освітлення. Все, що залежало власне від нас, вже змонтовано. Там, до речі, вже тренується спецпідрозділ поліції.

Temp4

— Черкаси отримають такі комплекси ще?

— Три комплекси, де черкащани зможуть займатися силовими тренуваннями, ми запланували виготовити найближчим часом. Це наш перший досвід, але ми, похвалюся, зробили кращий в Україні кроссфіт.

— „Темп“ одним із перших допомагав Майдану та військовим в АТО.

— Я не хочу війни в Україні. Кошти, які ми витрачаємо на допомогу армії, краще б було віддати дітям та нужденним. Але так сталося, що наша армія конче потребує допомоги. Колектив заводу сам ініціював і збір коштів, і виготовлення буржуйок, карематів, матраців, подушок та спальників для військовиків. Ми допомагаємо й „Черкаським павучкам“ матеріалами для виготовлення маскувальних сіток. До речі, рамки для їх плетіння також справа рук наших працівників. Нині наша волонтерська діяльність набула адресності. Ми допомагаємо батальйону „Донбас“ — продуктами, спорядженням, будматеріалами для ремонту місцевої школи. Але я — фанат мирного виробництва.

Новини

Виталий Портников: Это была не драка. Это был неверный расчет.

15 листопада, 2016

В мире только 8 человек богаче нардепа Мельничука

30 жовтня, 2016

Казанский: в "ЛНР" 2 года воевали за зарплаты в 5 раз меньше, чем при "фашистах"

29 жовтня, 2016

Горбатюк: Генпрокуратура готовится выдвинуть новые обвинения экс-министру Лукаш

29 жовтня, 2016

Боевик "ДНР": Убитых россиян даже не хоронили

29 жовтня, 2016

Окупанти зазнали значних втрат під Авдієвкою

28 жовтня, 2016

РФ розмістила в Криму ракетний комплекс «Калібр», що може вразити будь-який об'єкт України – ГУР

28 жовтня, 2016

Нелегитимная Госдума РФ пригласит на свое заседание террористов

20 жовтня, 2016

Порошенко не потиснув руки Путіна у Берліні

19 жовтня, 2016

СБУ поймала админа сепаратистских групп в соцсетях (Видео)

19 жовтня, 2016

Группа INFORMNAPALM нашла подтверждение переброса спецназа РФ под Мариуполь

10 жовтня, 2016

СБУ затримала російського шпигуна

10 жовтня, 2016

Новый "распятый мальчик": сеть взорвало видео с безумным рассказом боевика ДНР

10 жовтня, 2016

Українські війська залишаються у Станиці Луганській

09 жовтня, 2016

Популярне

Останні статті

kalashnik_300

Таємниці „Тетрагону“

22 вересня, 2017
polishuk

Спадковість важливо контролювати

21 серпня, 2017
Виталий Портников

Виталий Портников: мне не жаль Константина Аркадьевича Райкина и я не считаю, что его вопль о помощи стоит хоть какого-то серьезного внимания

30 жовтня, 2016
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко

Мер Черкас задекларував 7 авто при 26 тисячах гривень доходів

30 жовтня, 2016
Грынив

БПП предлагает ограничить доступ к электронным декларациям чиновников

29 жовтня, 2016
Артемий Троицкий

Артемий Троицкий: "герой из моторолы – как из говна пуля. И внешне жутковатый тип, и по деяниям – давно должен был на сковородке в аду жариться. Тем не менее, на безрыбье, как говорится, и жопа – соловей"

29 жовтня, 2016
Борис Акунин

Борис Акунин: Владимир Путин оказался менее умным человеком, чем я думал

29 жовтня, 2016
Россия не была переизбрана в Совет ООН по правам человека

Россия не переизбрана в Совет ООН по правам человека из-за военных преступлений в Сирии

28 жовтня, 2016
Путин - продукт пропаганды.

Чем Путин отличается от Гитлера

27 жовтня, 2016
Рінат Ахметов

Топ-10 найбагатших українців. Інфографіка

27 жовтня, 2016
"Фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі "фабрику тролів" закидали "коктейлями Молотова" (Відео)

27 жовтня, 2016
Медведчук

Медведчук відвідав форум у Сочі: сидів у першому ряду з Пєсковим і слухав Путіна, який критикував Захід (фото)

27 жовтня, 2016
Константин Боровой

Константин Боровой: на смену Путину придет еще один Путин

27 жовтня, 2016

Номери газети у PDF